Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriTeknolojiXiaomiXiaomi 14Xiaomi 14 ısınmaXiaomi 14 ısınma sorunuXiaomi 14 pro ısınmaXiaomi 14 sorun

Xiaomi 14 Serisinde Isınma Sorunu mu Var?

Xiaomi, 14 Ekim’de resmi olarka görücüye çıkardığı Xiaomi 14 serisini satışa çıkardı. 31 Ekim’de raflardaki yerini alan telefonlar büyük bir satış başarısı ortaya koyarak ilk 5 dakika içerisinde Xiaomi 13 serisinden 6 kat daha fazla sattı. Ayrıca Çin tarihinde ilk kez bir amiral gemisi telefon çıkışından hemen sonra iPhone’lardan daha fazla sattı. Xiaomi 14 cephesinde her şey yolunda giderken, bazı kullanıcıların telefonda ısınma sorunu olabileceği yönünde bilgiler verdiği görüldü.

Xiaomi 14 Isınma Sorunu mu Yaşıyor?

İlk raporlar Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’dan geliyor. Bir kullanıcı, henüz satın aldığı Xiaomi 14’ün ısınmasından şikayetçi oldu. Kullanıcıya yanıt olarak Xiaomi başkanı Lei Jun, kullanıcıya arka planda bekleyen bir güncelleme olabileceğini bu sebeple beklemesi noktasında tavsiyede bulundu. Genel bir tablo çizildiğinde ısınma sorunu yaşadığını bildirilen kullanıcılar azınlıkta.

Xiaomi 14 serisinde Qualcomm’un 4nm üretim sürecine sahip yeni nesil Snapdragon 8 Gen 3 işlemci birimi kullanılıyor. Xiaomi ayrıca bu telefonlarda yepyeni HyperOS işletim sistemine geçiş yaptı. İşlemcinin ısınma sorunu yaşadığına dair daha önce herhangi bir rapor yayınlanmadı. Dolayısıyla ilk ısınmaların kurulum sonrası oluşan genel ısınmalar olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan Xiaomi, 14 serisi satışa sunulur sunulmaz Pro model için çeşitli düzeltmelerin yer aldığı bir güncelleme başlattı. Aynı güncelleme kısa süre içerisinde Xiaomi 14 için de yayınlanacaktır.


kaynak: teknoburada.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu