Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriTeknolojiXiaomiXiaomi 14 ProXiaomi 14 Pro çekiçXiaomi 14 Pro çiviXiaomi 14 Pro Dragon Crystal GlassXiaomi 14 Pro ekran

Xiaomi 14 Pro ile Çivi Çaktılar, Sonuç İnanılır Gibi Değil

Xiaomi 14 serisi Çin’de satışa sunuldu ve saatler içerisinde tükendi. Özellikle fiziksel mağazalarda telefon serisi için uzun kuyruklar oluştu. Xiaomi 14 serisi, önceki modeller kıyaslandığında ekran, işlemci ve kamera tarafında ciddi geliştirmeler içeriyor. Ekran tarafında Dragon Crystal Glass adlı yeni bir teknoloji tanıtıldı ki; bu cam teknolojisi telefonların ekranlarını inanılmaz seviyede dayanıklı hale getiriyor. Hatta Weibo aracılığıyla bir video yayınlandı ki, Xiaomi 14 Pro ile bir çekiç gibi çivi çakılıyor. Peki sonuç mu? telefonun ekranında tek bir çizik bile oluşmuyor.

Xiaomi 14 Pro Çivi Çakıyor

Xiaomi Dragon Crystal Glass’ın öne çıkan özelliği, bugün piyasada yaygın olan önde gelen cam malzemeleri geride bırakan olağanüstü gücü ve sertliğinde yatmaktadır. Xiaomi’nin yayınladığı verilere göre Dragon Crystal Glass’ın Vickers sertliği etkileyici bir şekilde 860 HV0,025’e ulaşarak Huawei Kunlun Glass 2 , Apple Ceramic Shield Glass ve Corning Gorilla Glass Victus 2 gibi rakipleri gölgede bırakıyor.

  • Xiaomi Dragon Crystal Glass: 860 HV0.025,
  • Huawei Kunlun 2 generation: 830 HV0.025,
  • Apple Ceramic Shield Glass: 814 HV0.025,
  • Corning Gorilla Glass Victus2: 670 HV0.025.

Lityum oksit, silikon dioksit, alüminyum oksit, zirkonyum oksit, fosfor pentoksit, sodyum oksit dahil olmak üzere benzersiz bir hammadde kombinasyonundan oluşur. Xiaomi Dragon Crystal Glass’ın kendisi ve diğer bileşenleri titiz bir süreçten geçiyor ve 1600°C’yi aşan sıcaklıklarda ısıl işleme tabi tutulur.


kaynak: teknoburada.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu