Cep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriTeknolojivergisiz bilgisayar nasıl alınırvergisiz telefon almak için ne yapmalıvergisiz telefon başvurusuvergisiz telefon nasıl alınırvergisizi telefon

Vergisiz Telefon Nasıl Alınır? İşte Yapmanız Gerekenler

Geçtiğimiz günlerde tüm detayları ortaya çıkan vergisiz telefon ve vergisiz bilgisayar müjdesi resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlülğe girdi ve kullanıcılar için de merakla beklenen süreç nihayet başladı. Bugün tüm detayları şekillenen vergisiz telefon beklentisi ile ilgili herkesin birbirine vergisiz telefon nasıl alınır? Sorıusunu sorduğunu görüyoruz. Peki gerçekten de vergisiz telefon ya da vergisiz bilgisayar almak için ne yapmak lazım?

Cumhurbaşkanlığı kararıyla üniversite öğrencilerinin faydasına oluşturulan ”vergisiz telefon ve vergisiz bilgisayar” süreci bugünden itibaren başladı. Sürece nasıl dahil olabileceğinizi sizlere anlatacağız.

Vergisiz Telefon Nasıl Alınır? Hangi Siteden Başvuru Yapılır

Öncelikle aşağıdaki şartları karşılıyor olmanız gerekiyor:

  1. Başvuran kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması.
  2. Başvuran kişinin açık öğretim programları hariç bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı öğrenci olması.
  3. Başvuran kişinin, Cihaz Satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olması.
  4. Teknolojik cihaz desteği başvurusunda bulunulan bilgisayar cihazları ile mobil telefon cihazlarının vergiler dahil nihai satış bedelinin 9.500 Türk Lirasından az olması.

Öncelikle bu şartlarda kendinize bir telefon satın alıyorsunuz. Daha sonra da GSBBİZ sitesine girip kaydınızı gerçekleştiriyorsunuz. Faturadaki fatura numarası, vb bilgileri sisteme giriyorsunuz ve başvurunuzu yapıyorsunuz. Daha sonra da devlet size vergi iadesi yapıyor. Bu noktada bu iade süreci nasıl olacak? Ne kadar sürede vergi iadesi yapılacak bu konuda net bir bilgi yok ama biraz meşakatli bir iş olarak bu süreci görebiliriz. Yani önce vergili bir şekilde telefonu alıyoruz; daha sonra da başvurularımızı yaptıktan sonra vergi iadesi bekliyoruz.


kaynak: teknoburada.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu