Akıllı TelefonAndroidGalaxy S24 şarj hızıGüncel Teknoloji HaberleriSamsungSamsung 65 wattSamsung Şarjsamsung şarj hızıTeknoloji

Samsung Telefonların Şarj Gücünü Artırmaya Hazırlanıyor

Akıllı telefon dünyasında özellikle Çinli markalar hızlı şarj noktasında uzay çağını yaşarken, Samsung ve Apple rakiplerinin çok gerisinde kaldı. Apple yakın zamanda duyurduğu iPhone 15 serisinde en fazla 25 watt sunarken, Galaxy S23 serisinde ise 45 watt hızlı  şarj desteği sunulabilmekte. Oysa Çinli markalar 240 watt ultra hızlı şarjı son kullanıcı ile buluşturdu ve yakın dönemde bunun 300 watt’ın üzerine çıkması bekleniyor.

Samsung, 65 watt Şarj Hızı Sunmaya Hazırlanıyor

Yeni bir raporda Samsung’un şarj hızını artırabileceği yönünde gelişmelere yer verildi. Güney Koreli üreticinin şarj cihazları için tek tedarikçisi olan Atum, ürün portföyüne 65W ve 140W şarj cihazlarını ekledi. Bu şarj cihazlarının Samsung cihazları için olduğuna dair bir onay henüz bulunmasa da, ilerisi için umut verici bir gelişme.

Son dönemde Samsung’un 65W’lık bir şarj cihazı üzerinde çalıştığna dair iddialar mevcut. Bu son gelişmeyle birlikte markanın Galaxy marka telefon ve tabletler için 65 watt’a geçiş yapacağını söyleyebiliriz. 140 watt’lık şarj cihazının ise bilgisayar çözümleri için uygun olduğu tahmin ediliyor.

Samsung, Galaxy akıllı telefonları için 45W şarj desteğini ilk kez 2020 yılında Galaxy S20 Ultra ile duyurdu. Ancak şirket o zamandan bu yana şarj hızını yükseltmedi. Hatta son dönem amiral gemisi telefonlarından Galaxy S22 ve S23’te sadece 25 watt şarj sunabildi.

Samsung’un tek tedarikçisi 65 watt şarj cihazı üzerinde çalışıyor olsa da, son sızıntılar Galaxy S24 serisinde de şarj hızının en fazla 45 watt olacağını onayladı. 65 watt hızlı şarj desteği bir sonraki Galaxy telefona kalmış görünüyor.


kaynak: teknoburada.net

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu