Güncel Teknoloji HaberleriOyun KonsoluPlayStationPlayStation 5PlayStation 5 SlimPS5 Slimps5 slim ölçüps5 slim özellikps5 slim özelliklerips5 slim teknik özellikps5 slim vs ps5ps5 vs ps5 slimsonyTeknolojiTeknoloji

PS5 Slim Abisi ile Yanyana: Zayıflamış Gibi!

Oyun konsolu denince akla gelen ilk isim olan Sony markasının PlayStation modeli oyun severler arasında oldukça popüler. Son zamanlarda ortaya çıkan PlayStation 5 modelinin daha ince kasası PS5, sızıntılarla bizleri meraklandırdı. Bu konsolu bekleyenlerin aklındaki soru belli: Acaba arada ne fark var? Gerçekten sadece boyut farkı mı yoksa teknik özellik anlamında güncelleme gelecek mi ?

PS5 ile Düz Modeli Yan yana Görüldü!

 

Orijinal PS5 (disk versiyonu) 104 mm (yükseklik) x 390 mm (genişlik) x 260 mm (derinlik) ölçülerine sahip. Yeni tanıtılacak Slim modelinin diskli versiyonu ise 96 mm x 358 mm x 216 mm ölçülerine sahip. Yani hem yükseklik hem genişlik hem de derinlik olarak daha küçük boyutlarda.

Sony’nin açıklamalarına göre orjinal modele göre %30’luk bir küçülme ve %24’lük bir hafifleme anlamına geliyor. Ayrıca yeni PS5 Slim kullanıcıları genişletilmiş depolamaya da sahip olacak. Orijinal PS5, harici SSD’ler aracılığıyla genişletme seçeneğiyle birlikte yalnızca 825 GB yerleşik depolama alanına sahipti. Yeni tanıtılacak Slim modeli ise 1 TB depolama alanına sahip olacak.

Teknik özellik anlamında orijinal modelle arasında bir fark olmayacak Slim modelinin oyun tarafında PS5 konsol yelpazesinde tamamen aynı şekilde çalışacak. Bu ay içerisinde  tanıtılacak Slim modelinin tanıtım tarihi henüz açıklanmadı. Bazı kaynaklar PS5 Slim’in diskli versiyonun 10 Kasım tarihinde Amerika’da tanıtılacağını söylüyor. Fakat kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Fiyat olarak PS5 Slim diskli sürüm yurt dışında orijinaliyle aynı fiyata satılacak yani 500 dolara. Dijital versiyonun  ise 450 dolar olması bekleniyor. Ancak disk sürücü isterseniz 80 dolar ayrıca ödemeniz gerekiyor.


kaynak: teknoburada.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu