GENELindirimOyun KonsoluPlayStationPlayStation 5PS5sonyTeknoloji

Oyun Tutkunları Dikkat: İthalat Garantili PlayStation 5 Artık Hiç Olmadığı Kadar Ucuz!

Dolar kuru, enflasyon ve yüksek vergi oranları teknolojiyi her geçen gün ulaşması biraz daha zor hale getiriyor. Günümüzde sık sık ürünlerin ya da hizmetlerin zamlanmasıyla ilgili haberleri sizlere vermek zorunda kalıyoruz. Örneğin kısa süre önce Xbox Game Pass ve YouTube Premium ücretlerinin arttığı bilgisini size vermiştik. Neyse ki zaman zaman güzel gelişmeler de yaşanıyor. Kasım indirimlerine bir yenisi daha eklendi. İthalatçı garantili PlayStation 5, neredeyse yurt dışı fiyatına düştü. İşte ayrıntılar…

 İthalat Garantili PlayStation 5, N11’de İndirime Girdi

PlayStation 5, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki teknoloji tutkunlarının da en çok ilgisini çeken oyun konsolu. Ancak dolar ve vergiler nedeniyle fiyatı oldukça yüksek. Örneğin neredeyse her AVM’de mağazası bulunan bir zincir teknoloji marketinde 25.499 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Neyse ki daha ucuza almanın yolları var.  Örneğin yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız ya da giden bir yakınınız varsa çok daha ucuza PlayStation 5 sahibi olabilirsiniz. Eğer bu imkana sahip değilseniz, çok daha kolay bir çözümü var; İthalatçı garantili ürün almak.

İthalat Garantili PLayStation PS5 oyun konsolu

İthalatçı Garantisi Nedir?

Bilmeyenleriniz varsa ithalatçı garantisi, bir ürünün yurt dışından Türkiye’ye ithal eden firma tarafından verilen garanti türüdür. Bu garanti, ürünün üretici firması tarafından verilen garantiden farklı olarak, ithalatçı firmanın kendi şartları ve koşulları doğrultusunda verilir. Bu şekile bir cihaz alırsanız ürün fiyatları daha uygundur. Ancak garanti süresi ve kapsamı, üretici garantisinden daha az olabilir ve ithalatçı firma, üretici firma kadar geniş bir servis ağına sahip olmayabilir.

Yine de aradaki fiyat farkına değer diyorsanız ve riski göze alıyorsanız, N11’de PlayStation 5, 16.599 TL’ye satılıyor. Yanında bir Dualsense oyun kolu ile gelen PS5 diskli sürüm olmasıyla dikkat çekiyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi aynı konsolun vergiler dahil Sony garantili fiyatı ise 25.499 TL.

Eğer kafanızdaki tek soru “ithalatçı garantili Playstation 5 alınır mı? ise tek yapmanız gereken bütçenizi ve riskleri tartmak ve buna göre karar vermek.


kaynak: teknoburada.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu