Akıllı TelefonCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriOnePlusOnePlus 12OnePlus 12 kameraoneplus 12 sensörTeknolojiTeknoloji

OnePlus 12, Sony CMOS Kamera Sensörü ile iPhone 15’i Geride Bırakacak

OnePlus 12 uzun zamandır haberlerimize konu oluyor. Geçtiğimiz günlerde Çinli teknoloji devi Oneplus ile ekran üreticisi BOE’nin ortak geliştirdiği X1 (Oriental) ekranı kullanacağı sızdı. Şimdi de merakla beklenen amiral gemisinin kamera sensörü ile ilgili bilgi geldi. Sektörden gelen sızıntılara göre OnePlus 12, kamera için Sony’nin çift katmanlı LYTIA Pixel Stacked sensörünü kullanacak.

OnePlus 12, Sony’nin Çift Katmanlı Lytia CMOS Kamera Sensörünü Kullanacak

 

Yenilikleriyle tanınan OnePlus firması, 12 serisi için Sony ile ortaklık kurdu. Ana kamera sensörü neredeyse netleşen OnePlus 12’nin 2 katmanlı transistör piksel teknolojisine sahip CMOS Lytia sensörü kullanacak. Bu sensör fiziksel olarak daha büyük diyotlara ve daha fazla ışık yakalamaya olanak tanıyan iki ayrı katmana sahip.

OnePlus’un Sony Lytia sensörünü ilk kez telefonlarında kullanmıyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıttığı ilk katlanabilir telefonu OnePlus Open modelinde Lytia 808 sensörünü kullandı. Sony yeni geliştirdiği Lytia sensörleri mobil kamera deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak. Ayrıca bu sensörleri diğer BBK markaları Oppo ve Vivo’nun kullanması bekleniyor.

OnePlus 12 modelinin daha önce 50 mp Sony IMX966 ana kamera sensörü ile donatılacağı söyleniyordu. Bu haberin asılsız olduğu Sony Lytia CMOS kamera sensörü sızıntısı sayesinde ortaya çıktı. Ayrıca OnePlus, 2K çözünürlüğünde ve 2600 parlaklığa sahip X1 (Oryantal) paneli ve OPPO’nun geliştirdiği birinci nesil görüntü kalitesi motoru Display P1 çipi ile donatılacak. İşlemci tarafında ise Qualcomm’un en yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 ile gelmesi beklentiler arasında.


kaynak: teknoburada.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu