TeknolojiTeknoloji

Öğrencilere ilk kar tatili müjdesi geldi! Okullar 1 hafta kapanabilir!

Kasım ayı ile birlikte Kış mevsiminin resmen başladığını söyleyebiliriz. Her ne kadar şu sıralar havalar sıcak seyretse de bu durum çok uzun sürmeyecek. Çünkü meteoroloji uzmanları Kasım ayının son haftasına doğru hava sıcaklıklarında ani düşüşlerin olacağı konusunda uyardılar.

Bilindiği üzere okullar önümüzdeki hafta sonunda tatile girecekler. Bu tatil süreci 13 Kasım’da başlayacak. 20 Kasım’da okullar tekrardan eğitim öğretime açılacak. Fakat bu tarihten sonra havalar hızlı bir şekilde soğuyacağı için bazı bölgelerde ani kar yağışları gerçekleşecek.

Öğrencilere ilk kar tatili müjdesi geldi! Okullar 1 hafta kapanabilir!

Meteoroloji uzmanları tarafından verilen bilgilere göre Kasım ayının son haftasında özellikle doğu kesimlerinde yoğun kar yağışları söz konusu olacak. Bu bağlamda bazı doğu bölgelerinde okulların bir haftaya yakın tatil edilebileceği söyleniyor.

Peki ya İstanbul? Hali hazırda İstanbul’da Kasım ayı içerisinde etkili bir kar yağışı beklenmiyor. En azından şimdiki tablo bu yönde. Kar yağsa da hava sıcaklıkları belli bir derecenin altına düşmeyeceği için kar tutması gibi bir durum da söz konusu olmayacak.

Ön görüler İstanbul’un özellikle Aralık ayında beyaza bürüneceğini gösteriyor. Elbette bunu bekleyip göreceğiz. Şimdilik bu konuda yorumlar yapmak çok da doğru olmayacaktır.


kaynak: teknolojioku.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu