10 gb internetaylık 10 gb internetGENELTeknolojiTeknolojiücretsiz 10 gb internetücretsiz internet

Öğrencilere 10 GB Ücretsiz İnternet Başvuruları Başladı!

Üniversite öğrencilerine verilecek teknoloji desteğiyle birlikte 10 GB ücretsiz internet verileceği aylar öncesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Hızla çalışmalara başlayan hükümet bugün itibariyle vergisiz telefon ve bilgisayar desteğinin yanında aylık  ücretsiz internet başvuruları başlattı.

10 GB Ücretsiz İnternet Başvuruları Alınıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan internet desteği ile ilgili şu sözleri kullanmıştı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan internet sesteği hakkında şu sözleri kullanmıştı: “Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimizin bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. Gençlerimiz bu haklarını istedikleri 3 mobil şebeke operatörünün biri üzerinden kullanabilecekler. Gerek teknolojik cihaz desteği gerekse ücretsiz 10 GB kota desteği ile üniversiteli gençlerimizin teknolojiye ve bilgiye erişimini artıracağız. Her 2 desteğe ilişkin uygulama esasları bakanlıklarımızca belirlenecektir.”

Bu destek ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu geçtiğimiz günlerde şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Önümüzdeki günlerde e-Devlet üzerinden hatlarınıza tanımlamış olacağız. Sizlerin de gerekli müracaatını isteyeceğiz.”

Bugün başlayan başvurular Gençlik ve Spor bakanlığına bağlı Gençlik Biz internet sitesi üzerinden yapılacak. Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile 1 Kasım yani bugün itibariyle öğrencilere bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık 10 GB olacak şekilde yıllık toplam 120 GB internet verilecek. Ayrıca aynı site üzerinden vergisiz bilgisayar ve telefon desteğini de yapabileceksiniz. Ayrıca bu kararda yer alan şartların ihlalinin veya desteklerden usulsüz yararlanıldığının tespit edilmesi halinde yararlanılan destek tutarı ödemenin yapıldığı tarihten itibaren gecikme zammı oranında hesaplanarak geri alınacak.


kaynak: teknoburada.net

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu