Miksone Bilişim Anonim Şirketi ticaret alanlarından biriside Otomotiv Sektörüdür. Araç alım ve satımının yanı sıra otomotiv yedek parça satışı da yapmaktadır. Ayrıca günümüzde yaygın olarak faaliyet gösteren filo kiralama ve günlük araç kiralama işleri de Miksone tarafından yapılmaktadır.

Otomotiv sektörünün en önemli kollarından birisi yedek parça sektörü olmaktadır. Miksone, geliştirdiği iş kolları sayesinde, satış sonrasında orijinal yedek parça satışı gerçekleştiriyor. Profesyonel ve ciddi olarak yapılan AR-GE çalışmaları sonrasında, uzman kadro eşliğinde satışa sunulan otomotiv yedek parçaları, araç kullanıcılarını memnun etmeyi başarmaktadır. Pek çok marka ve modelde araç için ayrı ayrı üretilen parçalar sayesinde, piyasa değerini aşmayan fiyatları ödemek zorunda kalmadan kusursuzluğa ulaşılabilmektedir. Yedek parça üretimi yapan ve bu parçaları araç kullanıcılarına dağıtan her firma gibi, Miksone’de piyasa şartlarına uyum sağlamaktadır.

Miksone, sıfır ve ikinci el araçların alım/satım ve ekspertiz işlemlerini gerçekleştirmektedir. Piyasa üzerinde bulunan pek çok aracı, daha uygun bütçelerle satın alabilmenin yanı sıra, yasal olarak gereken tüm süreçlerin takibi de yapılmaktadır. Evrakların hazırlanması/düzenlenmesi, trafik kontrollerinin yapılması ve satışın noter huzurunda yapılması gibi pek çok uğraştırıcı işlem gerçekleştirilerek araçlar sahiplerine ulaştırılıyor.

Özellikle 2. El araç alımında dikkat edilmesi gereken pek çok önemli faktör bulunmaktadır. Alım işlemi öncesinde MTV(Motorlu Taşıtlar Vergisi), muayene, ceza durumu gibi pek çok unsurun kontrol edilmesi gerekir. Alınacak araç üzerinde çalıntı veya haciz işlemleri de sorgulanmalıdır. Satışı yapılacak olan 2. El aracın üzerinde herhangi bir icra olması durumunda, satış gerçekleştirilemez.

Filo kiralama, özellikle büyük şirketlerin tercih ettiği kiralama hizmetleri arasında yer almaktadır. Belirlenen süre, kilometre ile aylık ödeme planlamaları yapılarak filo kiralama hizmeti sunuluyor. Miksone tarafından gerçekleştirilen bu işlem, doğru şekilde finanse edilerek müşteri firmalara sunulmaktadır.

Filo kiralama hizmeti ile, 12 aydan 48 aya kadar araçları kiralayabilir ve belirlenen süreçlerde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kiralanan araçların kiralama sürecinde oluşabilecek tüm riskleri, Miksone tarafından garanti altına alınmaktadır. Araçta oluşacak hasarların onarımı, kasko giderleri, yedek parça hizmeti, lastik değişimi, vergi ödemeleri gibi pek çok unsurla uğraşmanıza gerek kalmadan, araçlarınızın kullanımına devam edebilirsiniz. Genel olarak çoğul kiralamayı gösteren FiloKiralama haricinde, bireysel olarak tek araç kiralama işlemlerinizi de uygun bütçeler ile yapabilirsiniz.

Günlük Kiralama

Günlük kiralama, isterseniz bireysel isterseniz de kurumsal olarak yapabileceğiniz araç işlemlerinden birisidir. Miksone şirketi tarafından sunulan günlük araç kiralama hizmeti ile 1-365 gün arasında dilediğiniz modelde araç kiralama işleminizi yapabilirsiniz. Kiralanacak aracı şoförlü tercih edebileceğiniz gibi, bireysel kullanım olarak da tercih edebilirsiniz. Kişiye özel sunulan araç kiralama hizmetinde, size sunulan araç modelleri arasında istediğiniz gibi tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Günlük araç kiralama hizmetinde dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden birisi, alışık olduğunuz veya kullanımında zorlanmayacağınız araçları tercih etmektir. Kiralanan araç kişiye teslim edilirken ve teslim alınırken kontrol edilmektedir. Sizlerde aynı şekilde aracı teslim alırken ve teslim ederken gerekli kontrolleri yapmalı, size teslim edildiği gibi iade etmelisiniz.