Close

Mediband Nedir?

Mediband Nedir?

NCM Mediband, ağrı ve şikayetlerin olduğu bölgede enerji sağlamak ve böylece vücut sağlığı ve iyileşmesini aktif hale getirmek için kasları vedokuları kullanan yeni bir teknoloji ile bitkiler, mineraller ve elementlerden elde edilen destekleyici bir kombinasyondur.

 

NCM Mediband’ın Vücuda Etkileri ve Faydaları

Vücuda daha fazla enerji ve dayanıklılık kazandırır.
Daha fazla konsantrasyon ve ruhsal zindelik sağlar.
Toksinlerin atılması ve arınmasını sağlar.
Kan dolaşımı sistemini destekler.
Kan basıncını düzenler.
Cildi iyileştirir.
Selülit cilt yapısının iyileşmesine yardımcı olur.
Stres düzeyinin azalmasına yardımcı olur.
Sağlıklı uyku için fayda sağlar.
Bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlar.
Ağrı ve acıların dinmesinde rol oynar.
Spor aktivitelerinde performansı arttırır.
Genel sağlık seviyesini olumlu yönde etkiler.

NCM Mediband İçeriğindeki Maddeler

Kırmızı Kore Ginsengi: Kuvvet kökleri olarak da adlandırılır. Binlerce yıldır Asya kültüründe tedavi edici madde olarak kullanılır. Son yıllarda batı tıp dünyasında Ginseng iyice incelenmiş ve kırmızı Kore Ginseng bitkisinin insan sağlığı üzerinde önemli etkileri olduğu tespit edilmiştir. Tıp dünyası ginseng bitkisini ancak 20. yüzyılda kanıtlanan etkisi ile kabul etmiştir. NCM Mediband içeriğinde terapötik yönden şifalı bitki türü olarak bilinen 32 türde saponin içeren fermente edilmiş kırmızı Kore Ginseng karışımı bulunur.

 

Deniz Fitoplanktonları: NCM Mediband deniz fitoplanktonları içermektedir. Deniz fitoplanktonları süper gıda olarak da bilinmektedir. Nasa ve birçok bililmsel araştırmalara göre yeryüzündeki en önemli gıda maddeleri arasında kabul edilmektedir. Bunlar, yaşadğımız gezegenin tüm gıda zincirinin temelini oluşturan ve hemen hemen tüm biyoyararlı besin maddelerini içerir. Fitoplanktonlar başlıca şu vitamin ve mineralleri içermektedir; C, H, B1, B2, B3, B6, B12, E Vitaminleri ve Selen, Çinko, Krom, Magnezyum, Kalsiyum, Demir ve çok sayıda mineral…

 

Kolloidal Gümüş: Virüs, bakteri ve mantarlara karşı antibakteriyel ve dezenfekte edici bir etki için kollodial gümüş ve gümüş iyonları kullanılır. Gümüş vücuttaki kök hücreler üzerinde hızlandırıcı bir etki yapar ve bu esnada kan hücreleri, kök hücreleri içine kısa sürede girerek dokuların kendini hızla yenilemesine yardımcı olur. Gümüş herhangi bir yan etkisi olmadan yaklaşık 650 çeşit farklı mikrop, mantar, patojenler virüsler ve doğal antibiyotiklere etki eder. Bugğne kadar kollodial gümüşün herhangi bir olumsuz yan etkisi görülmemiştir.

 

Elemental Germanyum: NCM Mediband dış katmanı ekemental germanyum kullanılarak hazırlanmıştır. Bu madde vücudunuz ile temas etmediği için vücüt tarafından emilmez. Ancak, vücudun yaydığı ısı dalgaları elemental germanyumun etkisi ile tekrar vücuda geri döner. Vücuda ait olan bu Infrarot-Enerji doku ısısını yükseltr ve kan akışını düzenler. Hücreleri oksijen ve besin maddesi ile besler. Tıbbi uygulamalar, yükselen FIR enerjisinin Nitrik Oksit üretiminin dokularda arttığını göstermiştir. Germanyumda, bir cam prizmada olduğu gibi yarı metal özelliği söz konusudur. Bu şekilde vücuttan elde edilen ısı tekrar vücuda geri verilebilir ve bu ısı doku içerisine, 8 – 10 cm derinliğe kadar nüfuz edebilir. Bu da ısı ile ağrıların dindirilmesine katkı sağlar. Piyasada satılan ağrı bandı, ya da ısı bantları da bu durumu kastetmektedir. Kısacası doku ısısının yükselmesi ağrıları azaltarak cilt yapısınız da düzenler.

 

Piyasada Satılan Isı Bantları ile Ne Farkı Var?

Isı bantları söz konusu olduğunda, ağrıları tedavi etmek için doğrudan cilt üzerine yapıştırılan bantlar akla gelir. Bir diğer ifade ile ağrı bandı olarak da anılırlar. Eczanelerde satılan ısı bantlarının en çok bilinenleri ThermaCare, Voltaren Dolo ve Hansaplast ABC’dir. Ancak bu tip ısı bantlarının çoğu kurutulmuş biberden elde edilen Capsaicin içermektedir. Demir tozu ısı bantları da vardır. Cilt ile doğrudan temas ettiğide tahriş ettiğinden dolayı bu bantlar bir süre sonra tercih edilmez. Demir tozu ısı bantları ise bir süre sonra havadaki oksijen ile reaksiyona girer ve vücuda erilecek olan ısıyı üretirler. Bu tip bantlarda cilt ile temas riski söz konusu olabilmektedir. Bantın yırtık olmamasına dikkat etmek gerekir.

 

Mediband Nasıl Kullanılır, Nereye Yapıştırılır?

NCM Mediband kullanım şekli ve yapıştırılacak bölgeler ile bilgilendirme, siparişiniz ile birlikte gelen kullanma klavuzunda detaylı olarak bildirilmiştir

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?