Builder

İsrail Cebaliye Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda bir Hamas liderini hedef aldığını iddia etti

İsrail ordu sözcüsü Avichai Adraee, dün yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki Cebaliye Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda Hamas Hareketi’nin bir liderini hedef aldığını iddia etti. Ancak Hamas Hareketi, iddiayı yalanlarken hiçbir doğruluk payı olmadığını vurguladı.

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Adraee, X platformundan yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun, Hamas Merkez Cebeliye Taburu Komutanı İbrahim el-Biyari’yi, ‘geniş çaplı’ bir baskın sırasında öldürdüğünü ve Biyari ile birlikte hareketin üyelerinden 100 kişinin daha öldürüldüğünü belirtti. Ancak Hamas Hareketi Sözcüsü Hazım Kasım bir açıklama yaparak, İsrail’in Cebaliye Mülteci Kampı’nda Hamas liderlerinden birinin olduğu iddialarını yalanladı ve hiçbir doğruluk payı olmadığını vurguladı.

Kasım, İsrail ordusunun ‘Cebaliye Mülteci Kampı’nda sivillere, çocuklara ve kadınlara karşı işlediği iğrenç suçu meşrulaştırmaya çalıştığını’ söyledi.

Öte yandan Gazze İçişleri Bakanlığı, İsrail’in Cebaliye Mülteci Kampı’na düzenlediği bombalı saldırıda ön verilere göre çoğu kadın ve çocuk olmak üzere yaklaşık 400 sivilin öldüğünün ve çok sayıda sivilin ise yaralandığının tahmin edildiğini açıkladı.

Filistin televizyonu saldırıda 100’e yakın kişinin öldürüldüğünü, onlarca kişinin de yaralandığını bildirdi.

Hamas ise Cebaliye Mülteci Kampı’na yapılan saldırı sonucu 400’den fazla kişinin öldüğünü, yüzlerce kişinin enkaz altında kaldığını bildirdi.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

 

Şarku’l Avsat’ın haberlerine ulaşmak için tıklayın


Kaynak : indyturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu