Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriIQOOiQOO 12 ProiQOO 12 Pro işlemciiQOO 12 Pro kameraiQOO 12 Pro özellikleriiQOO 12 Pro sızdırıldıTeknolojiVivo

iQOO 12 Pro Karşınızda! Yok Böyle Bir Donanım

iQOO 12 serisi heyecan yaratmaya devam ediyor. Marka bir süreden beridir telefonlar hakkında bilgiler sunmakta ve duyuru tarihi yaklaştıkça bunlara yenileri eklendi. Son gelişmelere geçmeden önce iQOO 12 Pro modelinin ses getiren özelliklere sahip olacağını söyleyebiliriz.

iQOO 12 Pro Donanım Canavarı Olacak

iQOO 12 Pro’da 2K çözünürlüğünde ve 144Hz tarama hızına sahip Samsung üretimi E7 AMOLED kavisli ekran yer alacak. Ön kısımla bütünlük sağlanması arka kısımda da kavisli bir cam yüzey kullanılıyor. Ayrıca oval kamera tasarımı telefonu son dönem modellerden ayrıştırıyor.

Amiral gemisi telefona Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinin güç vereceği onaylandı. iQOO 12 Pro, Xiaomi 14 serisinden sonra bu işlemciyi kullanan ikinci telefon olacak.

IP68 sertifiasıyla birlikte su ve doza karşı direnç gösterecek olan telefonda işlemci birimi 16 GB’a kadar LPDDR5X RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 dahili depolama ile desteklenecek.

Yeni nesil buhar odası soğutma sistemiyle iQOO 12 Pro’nun en performanslı telefonlardan biri olacağını söyleyebiliriz. Şirket, iQOO 12 serisinde buhar odasının alanının iQOO 11 serisine kıyasla %40’ın üzerinde artırıldığını ve soğutma sisteminin dört bölgeli ısı dağıtım mimarisine sahip olduğunu açıkladı.

Seri, iQOO tarihindeki en büyük ultra geniş titreşim motoruna sahip olacak. Ayrıca sürükleyici bir oyun deneyimi vaat eden simetrik üç boyutlu çift hoparlörler de kullanılacak. 7 Kasım tarihinde tanıtılacak olan seride çok özel renklerin de bizleri beklediğini belirtelim.


kaynak: teknoburada.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu