TeknolojiTeknoloji

iQOO 12 Pro Geekbench’te görüldü

iQOO 12 ve 12 Pro akıllı telefonların Çin’deki lansman tarihi yaklaşıyor. Vivo‘nun alt markası olan iQOO, bu yeni modelleri 7 Kasım’da Çin’de tanıtacağını duyurdu. Aynı zamanda standart modelin Hindistan’da ne zaman tanıtılacağına dair bilgiler de verildi. iQOO, Weibo adlı sosyal medya platformu üzerinden bu yeni ürünleri hakkında ipuçları vermeye devam ediyor. Lansman öncesinde iQOO 12 Pro, Geekbench adlı performans testi platformunda görüntülendi.

Geekbench veritabanında V2329A model numarasıyla listelenen iQOO 12 Pro, Pineapple kod adlı anakartla geldi. Bu anakart üzerinde 2.27GHz hızında iki çekirdek, 2.97GHz’de iki çekirdek, 3.15GHz’de üç çekirdek ve 3.30GHz’de bir ana çekirdek bulunuyor. Bu çekirdek yapısı, iQOO 12 serisini güçlendirecek olan Qualcomm’un amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 3 ile uyumlu. Performans testinde, cihazın 16GB RAM’e sahip olduğu ve kutudan Android işletim sistemiyle birlikte çıkacağı belirtildi.

iQOO 12 Pro Geekbench’te görüldü

Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarına baktığımızda, iQOO 12 Pro’nun sırasıyla 2,222 ve 6,878 puan aldığını görüyoruz. Ancak, bu test sonuçları dışında cihaz hakkında ekstra bir bilgi verilmiyor. Son zamanlarda alınan 3C sertifikasına göre, bu akıllı telefon 120W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteğiyle gelecek.

iQOO’nun verdiği ipuçlarına göre, 12 serisi telefonlar dikkat çekici bir kamera modülüne sahip olacak. Bu kamera modülü, hafif kavisli kenarlara sahip dört köşeli bir yapıda olup, içerisinde bir periskop lens de barındırıyor. Aynı zamanda bu yeni modellerin, oyun performansını artırmak için Q1 adında özel bir e-spor ekran çipine sahip olacağı belirtildi.


kaynak: teknolojioku.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu