Akıllı TelefonappleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiphoneiPhone 15iPhone 15 indirimiPhone 15 pro indirimiPhone 15 pro max indirimiPhone 15 satışlarıTeknoloji

iPhone 15 Serisinde Satışları Artırmak İçin İndirim Dönemi Başladı

iPhone 15 satışları, tanıtıldığı dönemde Çin’de büyük bir satış başarısı ortaya koydu. İlk iki saatte geçen yıla kıyasla %253 gibi devasa büyüme kaydedildi. Ancak birkaç hafta sonra ilk satış raporları yayınlandığında, iPhone 15’in genel satışlarının 2022’deki iPhone 14’e kıyasla yüzde 4.5 oranında düşüş yaşadığı bildirildi. Bu durum, Çin pazarında henüz satışa sunulan yeni iPhone’lar için alışıldık bir durum değildi. Şimdi perakendeciler iPhone 15 satışlarını artırma için çeşitli indirim fırsatıları sunuyor.

iPhone 15 Serisinde İndirim Dönemi Başladı

Araştırmalara göre iPhone 15 serisinde satış miktarlarında düşüş yaşanmasının bir numaralı nedeni Huawei Mate 60 Pro’nun gösterdiği büyük satış başarısı. Yeniden 5G desteğine kavuşan Huawei Mate 60 serisi kısa sürede 2 milyon adetin üzerinde satmayı başardı.

iPhone 15 Pro yanma

Perakendeciler şimdi lansmandan neredeyse iki ay sonra, satışları artırmak için iPhone 15 serisinde büyük indirimler sunmaya başladı. Çin, dünyanın en büyüğü olarak kabul edilen yaklaşan Singel Günü indirim sezonuna hazırlanıyor. Perakendeciler bazı ürünlerde indirim yapmaya başladı. Önde gelen çevrimiçi perakendecilerden biri olan JD.com (Jingdong), iPhone serisinde büyük indirimler sağlıyor. Sınırlı süreli teklifler ara sıra değişmekte.

Kısa süre önce 256 GB depolama alanına sahip iPhone 15’te 1.201 ¥ (~ 165 $) indirim gerçekleşti. Bir süre sonra indirim furyasına 851 Yen (~ 115 $) indirimli fiyatıyla Plus modeli dahil oldu. Benzer şekilde iPhone 15 Pro modellerinde de 800 Yen (~110$) sunulmakta. Ancak indirimler her renkte sunulmuyor.

Kasım ayı indirim furyasına başlamış olmasına rağmen bu döviz kurunda iPhone 15 serisinde herhangi bir indirim fırsatının sunulması beklenmiyor.


kaynak: teknoburada.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu