TeknolojiTeknoloji

Huawei bu teknolojisiyle rakip tanımıyor! ABD olmasa rakibi olmazdı!

Akıllı saat ile fizyolojik verileri doğru bir şekilde ölçmek için HUAWEI‘nin önde gelen sağlık ve fitness izleme teknolojileri kullanılacak. Örneğin, akıllı saatin TruSports bilimsel antrenman modeli, kullanıcıların koşu kabiliyetini ölçebilir, antrenman verilerini kaydedip analiz edebilir, kişiselleştirilmiş antrenman önerileri ve antrenman planları sağlayabilir ve kullanıcıların bilimsel bir spor ve sağlıklı yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olabilir.

HUAWEI WATCH GT 4 ayrıca insan kardiyopulmoner kapasitesini (maksimum O2 hacmi) değerlendirmek için de kullanılacak, bu da araştırmacıların spor performansını daha bilimsel olarak değerlendirmelerine ve hatta egzersiz güvenliğini artırmak için insan spor yeteneğini daha doğru bir şekilde puanlamalarına olanak tanıyacak.

Ayrıca, saatin en yeni Stay Fit uygulaması ve Aktivite Halkaları, egzersiz seansları sırasında genel hareket ve performansın değerlendirilmesini sağlayarak enerji harcaması ve kalp sağlığının daha iyi anlaşılmasına imkan tanıyor. En yeni HUAWEI TruSeenTM 5.5+ teknolojisi ile güçlendirilen saat, piyasada kullanılan ana algoritmalara kıyasla kalori harcama ve alım gereksinimlerini belirlemede yüksek doğruluk sağlıyor.

HUAWEI Avrupa Sağlık Kurumları ve Araştırma Grupları ile El Ele

HUAWEI, yenilikçi spor ve sağlık teknolojileri aracılığıyla tüketicilerin yaşamlarını gerçekten iyileştirmek için yerel Fin kurumları ve bölgesel Avrupalı uzmanlarla aktif olarak iş birliği yaptı.

iCARE4CVD, yapay zeka ve kardiyovasküler hastalıklar alanındaki en iddialı araştırma girişimlerinden biri olan, tıp ve teknoloji endüstrisi ile Avrupa Birliği’ni bir araya getiren IHI (Innovative Health Initiative) programının bir parçası. HUAWEI şu anda iCARE4CVD’ye katılan tek giyilebilir cihaz üreticisi ve hasta motivasyonunu artırmaya yönelik yöntemler geliştirecek çalışma paketine eş liderlik edecek. Buna ek olarak HUAWEI, fiziksel aktivite, uyku kalitesi, kalp ve solunum fonksiyonu gibi özellikleri günün 24 saati tarayabilen akıllı giyilebilir cihazlar getirecek. Bu proje, kardiyovasküler hastalık tarama hizmetlerini iyileştirmek için HUAWEI giyilebilir cihazlarını kullanarak klinisyenlere kronik kardiyovasküler hastalık yönetimini değiştirecek bilgiler verebilir.

HUAWEI, giyilebilir cihazlar için en bilimsel ve titiz test standartlarından birine sahip en iyi 6 Avrupa üniversitesi ile Interlive konsorsiyumunu kurdu ve konsorsiyum, doğrudan ve türetilmiş ölçümleri ölçmek için tüketici giyilebilir cihazları için en iyi uygulama önerilerini geliştirmeye çalışıyor. Ortaklık, HUAWEI’nin giyilebilir teknoloji güvenilirliğini daha da güçlendirdi ve HUAWEI giyilebilir cihazlarının dört standarda dayalı bilimsel geçerliliğinin devam etmesini sağlayacak: kalp atış hızı, adım sayıları, kalori harcaması ve VO2 Max (maksimum oksijen alımı).

HUAWEI şu anda, engelli kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik araştırmalarını ilerletmek için Avrupa üniversiteleri ve engelli sağlık merkezleriyle araştırma iş birliğini sürdürmeyi planlıyor. Bu hamle, HUAWEI’nin kapsayıcılığa doğru attığı adımı işaret ediyor ve engelli bireylere daha aktif bir yaşam tarzı getiriyor. Tekerlekli sandalye kullanıcılarının spor ve fitness yönetimi ihtiyaçlarını anlayarak ve daha fazla çözüm ortaya çıkararak, kullanıcılar HUAWEI’nin gelecekteki akıllı giyilebilir cihazlarında daha dinamik bir spor sağlığı ve performans izleme teknolojisi bekleyebilirler.


kaynak: teknolojioku.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu