Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriHarmonyOSHuaweiHuawei 5GHuawei 5G işlemciHuawei 5G kirinKirin 5G işlemciTeknoloji

Huawei 5G Kirin İşlemciyle Orta Segmente Damga Vuracak

Huawei Mate 60 serisinin 5G desteğine sahip Kirin 9000s işlemci birimiyle çıkış yapması Çin’de dengeleri büyük oranda değiştirdi. Tabii bu dengeler Huawei’in lehine, diğer markaların ise aleyhine değişti.

Mate 60 Pro’nun özellikle satışa sunulmasıyla birlikte iPhone 15 serisinin satışlarında yüzde 6 oranında bir düşüş gözlendi. Ayrıca Apple’ın Çin’de üçüncü çeyrek satışları toplamda yüzde 4 geriledi. Benzer bir düşüş OPPO ve Vivo cephesinde de yaşanmakta. OPPO yıllık yüzde 10.5, Vivo ise yıllık yüzde 25.7 oranında kayıp yaşadı. Tüm bunlar Huawei’in üst segmentte 5G desteğini sunmasıyla başladı. Yeni bir rapora göre marka şimdi de orta segmenti domine etmeye hazırlanıyor.

Huawei 5G

Huawei, Orta segment İçin 5G Destekli Kirin İşlemci Hazırlıyor

Ünlü sızıntı kaynağı Digital Chat Station, Huawei‘in yeni bir 5G destekli Kirin işlemci üzerinde çalıştığını bildirdi. Kaynağa göre bu işlemci Huawei’in orta segment telefonlarına hayat verecek. Kaynak ayrıca yeni işlemciyle birlikte Huawei akıllı telefonlarının aynı fiyat aralığındaki rakip ürünler üzerinde de büyük bir etki yaratabileceğini öngörüyor. İşlemci biriminin ismi ise şu an için bilinmiyor.

Huawei Nova serisi her zaman Huawei’nin orta sınıf telefon stratejisinin merkezinde yer aldı. Şirket, ABD yaptırımlarından sonra bile her yıl yeni akıllı telefonlar piyasaya sürmeye devam etti. Markanın son 5G destekli Nova telefonu Nova 7 oldu. Nova 12 serisi uzun bir aranın ardından markayı orta segmentte eski günlerine getirebilir. Huawei ayrıca bu işlemci birimini Y serisine de getirdiği takdirde işte işin rengi o zaman değişecek.


kaynak: teknoburada.net

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu