Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGooglegoogle kaza algılamaGoogle Pixelgoogle pixel kaza algılamaGüncel Teknoloji HaberleriPixelTeknoloji

Google Kaza Algılama Özelliğini Daha Fazla Ülkede Aktif Ediyor

Google’ın Pixel cihazlarındaki güvenlik özelliklerine olan bağlılığı yıllar geçtikçe sessizce arttı. Öne çıkan özelliklerden biri olan Google kaza algılama özelliği, diğer markalar onu taklit edene kadar fark edilmeden kalacak. Bu hayat kurtaran araç, olası araba kazalarını tespit etmek için cihaz sensörlerini kullanıyor ve etkinleştirildiğinde, bunu yapamıyorsanız acil servislerle iletişime geçebiliyor.

Ancak Google kaza algılama özelliğinin sınırlamaları var. Dile ve bölgeye göre değişir, ancak Google artık birçok ülkede kullanılabilirliğini artırıyor. Google yakın zamanda bir destek sayfasını güncelleyerek beş ülkede daha Araba Kazası Algılama desteğini ortaya çıkararak toplamı 20’ye çıkardı. Bu yeni ülkeler arasında Avusturya, Belçika, Hindistan, Portekiz ve İsviçre yer alıyor.

Bununla birlikte, dil desteği bir engel olmaya devam etmekte. Hindistan artık desteklenen ülkeler arasında yer alırken, ülkede en çok konuşulan dil olan Hintçe dahil edilmedi. Öncelikle Hintçe kullanan kullanıcılar için bu önemli bir eksiklik.

İlginç bir değişiklikle Google, bazı cihazları hariç tutacak şekilde destek sayfasını revize etti. Başlangıçta Araba Kazası Algılama özelliğinin “Pixel 3 ve sonraki” cihazlarda mevcut olduğu belirtildi. Bu özellik artık “Pixel 4a ve sonrası” ile sınırlı ve artık Fold’u da içeriyor. Bu değişiklik, bölgesel desteğin eski Pixel cihazlara genişletilmeyeceğini gösteriyor.

Google kaza algılama, gerçek bir cankurtaran olabilecek değerli bir güvenlik özelliği. Henüz evrensel olarak kullanıma sunulmasa da Google’ın bu özelliği yeni ülkelere genişletme çabaları, kullanıcı güvenliğini artırma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Bununla birlikte, daha geniş bir dil desteğine duyulan ihtiyaç ve eski cihazların bu özelliğin kapsamı dışında tutulması, hala iyileştirme için yer olduğunu göstermekte. Yeni desteklenen ülkelerdeki kullanıcılar artık Pixel telefonlarında hayat kurtarabilecek bu özellikten yararlanabilecek.


kaynak: teknoburada.net

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu