Akıllı TelefonAndroidGalaxy Note 20 Android 14Galaxy S20 Android 14Güncel Teknoloji HaberleriOne UI 6.0 güncellemesiSamsungSamsung Android 14Samsung güncellemeTeknoloji

Galaxy S20 ve Note 20 Serisinin Android 14 Heyecanı Kısa Sürdü

Samsung saatler öncesinde Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesinin resmi dağıtımına başladı. Yeni yazılım ilk olarak Galaxy S23 serisi için dağıtıma sunuldu. Güncellemenin hızlı bir şekilde diğer Galaxy telefon ve tabletlere de sunulacağını belirtelim. Şirket, güncelleme sonrasında yayınladığı bir makalede One UI 6.0’ın yeni kamera ve galeri bağlantılı özelliklerini açıklamış ve makalede Galaxy Note 20 ve Galaxy S20 serilerinden de bahsetmişti. Peki bu cihazlar Android 14 güncellemesini alacak mı?

SamMobile sitesinin aktardıklarına göre  S20 ve Note 20 serisi modeller, Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesini almayacak. Samsung, web sitesindeki One UI 6 ile ilgili makalesinde bu cihazlardan bahsetse de, telefonlar yalnızca Galaxy Enhance-X özelliklerinden bazılarını alacak. Karışıklık, Samsung’un makalesinde Galaxy Enhance-X özelliklerine uygun cihazların listelendiği bir açıklama nedeniyle yaşandı. Bu listede Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 de yer alıyordu, ancak açıklamanın üslubu yanlış yorumlara neden oldu.

Samsung Android 14

Samsung, 2020’de S20 ve Note 20 serisini piyasaya sürdüğünde yalnızca üç büyük Android işletim sistemi güncellemesi sözü vermişti. Bu cihazlar Android 10 ön yüklü olarak çıkış yaptılar ve süre zarfında Android 11, Android 12 ve Android 13 sürümlerine yükseltildiler. Telefonlar için bundan sonraki sürüçte büyük bir Android güncellemesi yayınlanmayacak.

Samsung geçtiğimiz yıl AI destekli kamera ve resim düzenlemek için Galaxy Enhance-X uygulamasını Galaxy S serisi akıllı telefonlara getirdi. Uygulama daha sonra Galaxy Note ve Galaxy Z serisi modellere geldi. Yeni bir rapora göre Android 14 / One UI 6.0 ile birlikte Galaxy Enhance-X uygulaması Galaxy A serisine de sunulacak.


kaynak: teknoburada.net

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu