Kredikredi kartıPopülerTeknoloji

Evlenecek Gençler Dikkat! 0 Faizli Evlilik Kredisi Şartları Ortaya Çıktı

Evlenecek gençlere 0 faizli kredi, kuşkusuz vergisiz akıllı telefon ile beraber 2023’ün en çok dikkat çeken seçim vaatlerinden biriydi. Vaatlerle ve mitinglerle geçen bir sürenin ardından 14 Mayıs geldi çattı ve ikinci tura kalan seçimi net bir şekilde Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Seçimlerin netleşmenin ardından ise gözler vaatlerin yerine getirilmesi için Cumhurbaşkanlığı’na dikildi. Son olarak evlenecek gençlere 0 faizli kredinin şartları belli olmaya başladı. Peki evlilik kredisi şartları neler ve zaman verilecek?

0 Faizli Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa süre önce “Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankası’ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız.” sözleriyle gençlere müjdeyi verdi. Şimdi ise bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Elbette ki 0 faizli evlilik kredisi herkese verilmeyecek. Bunun için bazı özel şartlar aranacak. Bunlardan ilki ise yaş.

o faizli evlilik kredisi şartları

0 faizli evlilik kredisi başvurusu için yaş sınırı 18-27 olarak belirlendi. Bu yaş aralığına uymayan çiftler ne yazık ki bu imkandan faydalanamayacak. Ancak yaş tek kriter değil. 150 bin TL’lik olması beklenen kredi için aynı zamanda gelir de kriter olacak. Buradan yola çıkarak kredi puanının da önemli olacağını da varsayabiliriz. Yani düzenli bir geliriniz olmamasına rağmen evlenme gibi bir planınız varsa unutsanız iyi olur.

Kuşkusuz en güzel kısmı ise dört yıllık ödeme planı ve iki yıl geri ödeme zorunluluğunun olmayacak olması. Bu da yeni evlenen bir çift için hayatlarını oturtmak ve rahat bir şekilde ödemek için yeterince vakitlerinin olmasını sağlıyor. Çoğu evliliğin finansal şartlar nedeniyle yatırdığı günümüzde oldukça yararlı olabileceğini söyleyebiliriz. Yine de evlenecek kişilerin finansal bir sorumluluğun altına girmeden önce dikkatli olmasında ve kendi durumlarını iyi değerlendirmesinde fayda var.


kaynak: teknoburada.net

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu