TeknolojiTeknoloji

Apple MacBook modelleri için radikal bir karar aldı

Yıllar boyunca bu model, Pro düzeyindeki özellikleri ve etkileyici yapım kalitesiyle bir yıldızdı. Ancak Apple yeni dizüstü bilgisayarları güncelleyip piyasaya sürdükçe, 13 inç MacBook Pro daha az cazip görünmeye başladı, özellikle de Apple’ın kendi çipleri Mac’e girdiğinde. Bu noktada Apple’ın 13 inç MacBook Pro’yu üretimden kaldırma hamlesi pek sürpriz değil.

Dizüstü bilgisayar, büyük bir yeniden tasarımın parçası olarak gelen Touch Bar’ın piyasaya sürülmesiyle 2016 yılında zorlu bir dönemden geçti. Yeni görünüm ayrıca daha ince bir kasa, klavyede değişiklikler, daha büyük bir izleme dörtgeni, Touch ID ve Thunderbolt bağlantı noktaları ile kulaklık girişi dışındaki tüm bağlantı noktalarının kaldırılmasını içeriyordu.

Apple MacBook modelleri için radikal bir karar aldı

Hatırlayacağınız gibi, Touch Bar kitleler arasında tam bir hit ya da nefret konusu bir üründü. Bazı insanlar yeniliği ve “sihirli” Touch Bar’ı beğenirken, bazıları onun hantal olduğunu düşündü ve pek de kullanışlı bulmadı. Apple sonunda en yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini piyasaya sürerek Touch Bar’ı kaldırdı ancak onu 13 inç MacBook Pro’da tutmaya devam etti.

Yeni temel model, Apple’ın M2 çipiyle birlikte gelecek. 8 çekirdekli bir CPU’ya, 10 çekirdekli bir GPU’ya sahip ve standart olarak 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla birlikte geliyor. Günlük görevler ve hafif işler için hala yeterince iyi performans gösteriyor ancak yeterince iyi olması artık bir “Pro” dizüstü bilgisayar için yeterli değil.


kaynak: teknolojioku.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu