Akıllı TelefonappleGENELiphoneiPhone 15 Pro MaxTeknoloji

Apple, iPhone 15 Pro Max Satın Alan Müşterisine 5 Milyon TL Değerinde iPhone Gönderdi!

Hiç internetten pahalı bir ürün sipariş ettiğinizde siparişinizin başına bir şey gelmesinden korktunuz mu? Ürünün kargoda kaybolması, sizin adınıza yanlış birine teslim edilmesi ya da en başında siparişi gönderen kişilerin bir karışıklık yapması. Elbette ki düşündünüz çünkü bu seçeneklerin herhangi biri, herhangi birimizin başına gelebilir. Yurt dışında şirketindeki çalışanları için iPhone 15 Pro Max sipariş eden bir iş insanının da başına bu geldi. Ancak duruma çok da üzüldüğü söylenemez çünkü sipariş ettiği dört telefon yerine Apple ona 60 adet 1 TB iPhone 15 Pro Max gönderdi.

Böyle Hataya Can Kurban: Apple Yanlışlıkla 60 Adet 1 TB iPhone 15 Pro Max Gönderdi

Olay @legends_gio isimli bir TikTok kullancısının paylaştığı video ile ortaya çıktı. Videoya göre şirketindeki çalışanlar için 15 Pro Max satın almak isteyen iş adamı, kendisi için bir adet 1 TB olan versiyondan ve çalışanları için 256 GB versiyondan dört adet sipariş etti. Bu işlem için ise 3,600 $ ödedi. Bekleme sürecinin ardından ürünlerini teslim alan adam sonrasında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

@legends_gio

Someone reallyyy screwed up 😭 #fyp

♬ original sound – Legends_gio

Beklediğinden daha büyük olan kutunun içerisinden 3,600 $ ödeyerek sipariş ettiği dört iPhone 15 Pro Max yerine 60 tane 1 TB 15 Pro Max çıktı. Söz konusu telefonların her birinin yurt dışı satış fiyatı 1,599 $. Yani yanlış sevkiyatın Apple’a maliyeti yaklaşık 96,000 $. Konuyu kafamızda daha iyi oturtmak için bu telefonların Türkiye’de satın alınması durumunda ödenmesi gereken paranın 5.579.940 TL olacağını söyleyebiliriz.

İşin ilginç yanı ise söz konusu cihazların geri teslim edilmesinin zorunlu olmaması. @legends_gio isterse kendisine teslim edilen cihazları elinde tutabilir. Ancak Apple da buna karşılık olarak telefonları etkisiz hale getirerek kullanılmasının önüne geçebilir. Örneğin ABD’deki Black Lives Matters eylemleri sırasında yağmalanan Apple Store’dan çalınan telefonlarda benzer bir durum yaşanmış ve hırsızlar telefonun iade edilmesini  isteyen mesajlarla karşılaşmıştı.

Asıl merak edilen konu ise böyle bir karışıklığın nasıl yaşandığı. Tahmin edebileceğiniz üzere Apple, bir siparişi  kargoya vermeden önce birkaç aşama ile kontrol ediyor. Bu nedenle kullancıların çok ama çok azı siparişlerinde Apple’dan kaynaklı bir sorun yaşıyor. Tüm bu olanlar ise akıllara “acaba benim de siparişime bir şey olur mu?” sorusunu getiriyor.
kaynak: teknoburada.net

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu