Genel

Son Dakika! Vatandaşa Yardım Başvuru Şartları Duyuruldu! 5000 Lira Nakit Para Ödemesi Hesaplarınıza Yatacak…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son dakika duyurusuyla yeni yardım parası hakkında bilgi verdi. Mayıs ayı sosyal yardım ödemelerinin sonuna yaklaşılırken, Haziran ayı için yeni duyurular ardı ardına gelmeye başladı.

Bakanlık, başvuru şartlarına uygun olan milyonlarca vatandaşa sosyal yardım ve destek sağlayacak. Yardım miktarı ise kişinin ihtiyaç durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Bugün yapılan duyuruya göre, başvuranlara T.C. kimlik numarasının son hanesine bağlı olarak tam 5.000 TL destek ödemesi yapılacak.

Aile Bakanlığı Sosyal Yardım Başvuru Şartları Neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardım almak isteyenler için başvuru şartlarını açıkladı. Kesin ve net bir duyuru ile açıklanan bu şartlara göre, hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda sosyal destek ödemesi yapılacak. Gelir durumuna bağlı olarak yapılan ödemeler için başvurular e-devlet veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Haziran ayında başlayacak olan yardım ve destek ödemeleri için başvuruların 31 Mayıs 2023 tarihine kadar tamamlanması gerekiyor.

Çocuk Sahibi Ailelere De Destek Ödemeleri Yapacak

Bu ödemeler ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine göre değişiklik gösteriyor ve 3038 TL ile 5000 TL arasında olabiliyor. Bu ödemeler, çocuk başına veriliyor, yani hane içinde eğitim gören her çocuk için başvuru yapma imkanı bulunuyor. Bu ödemelerin amacı, çocukların eğitim hayatından kopmamalarını sağlamak ve ailelerin eğitim masraflarına destek olmaktır. Bu sebeple yardıma muhtaç aileler başvuru yaparak devletten bu destek ödemelerini alabilmektedir.

SED ödemesi olarak bilinen bu destek, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yanı sıra devlet koruması altındaki çocuklara da sağlanmaktadır. Koruma altında olan çocuklar, koruma altından çıksalar bile devlet tarafından SED yardımı ödemesi almaya devam etmektedir.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu