Genel

Windows 11 Moment 3 yayınlandı: yeni özelliklere bakın

Microsoft Salı günü (23) Windows 11 için yeni bir güncelleme yayınlamaya başladı. “Moment 3” olarak da bilinen yapı, işletim sistemine güvenlik düzeltmelerinin yanı sıra çok beklenen bazı işlevler de dahil olmak üzere yeni özellikler ekliyor.

Microsoft Salı günü (23) Windows 11 için yeni bir güncelleme yayınlamaya başladı. “Moment 3” olarak da bilinen yapı, işletim sistemine güvenlik düzeltmelerinin yanı sıra çok beklenen bazı işlevler de dahil olmak üzere yeni özellikler ekliyor.

Güncellemenin öne çıkan özellikleri arasında, kullanıcının sanal bir özel ağa bağlı olup olmadığını gösteren bir VPN göstergesinin gelmesiyle birlikte sistem görev çubuğunda yapılan iyileştirmeler yer alıyor. Bu gerçekleştiğinde, aktif ağ bağlantısının üzerine yerleştirilmiş kalkan simgesini görebileceksiniz.

Ayrıca görev çubuğunda, bilgisayarda yüklü programlarda veya PC’ye bağlı cep telefonlarında özelliği etkinleştirirseniz, iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarını (2FA) kopyalamak için bir düğme görebilirsiniz. Bu yenilik, kodu doğrudan bildirimden oturum açma alanına aktarmanıza olanak tanır.

Windows 11 Moment 3 güncellemesi ayrıca “Klavye bağlı değilken dokunmatik klavyeyi göster” onay kutusunun yerine üç seçenekli bir açılır menü ekleyerek sanal klavyenin ayarları üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor. Güvenlik cephesinde, güncelleme kimlik avına ve güvensiz parolaların kullanımına karşı ekstra bir koruma katmanı içeriyor.

Windows 11 Moment 3’teki diğer yeni özellikler

Teknoloji devine göre, bu yapı Microsoft Pluton işlemcisiyle daha fazla entegrasyon sağlayarak kötü amaçlı yazılımlara, donanım saldırılarına ve erişim kimlik bilgilerini çalma girişimlerine karşı savunmayı güçlendiriyor. Diğer alanlara geçecek olursak, canlı altyazılar 21 yeni dil için destek kazandı ve erişilebilirlik özelliklerine daha fazla iyileştirme geldi.

Uzun zamandır beklenen bir özellik olan Bluetooth Düşük Enerjili Ses, güncellemeyle birlikte müzik, video ve aramalarda iyileştirmeler vaat ediyor. Uyumlu cihazlarda düşük güç tüketimiyle yüksek kaliteli ses, Microsoft, Samsung ve Intel arasındaki ortaklık sayesinde geliyor.

Windows 11 Moments 3 güncellemesinde bulunan diğer yeni özellikler şunlardır:

  • Kullanıcı tarafından sabitlenen widget’lar için daha büyük düzen;
  • Haberlere kolay erişim için kişiselleştirilmiş akış;
  • Oturum açma, Windows 365 başlatma ve Win32 uygulamaları için yeni izolasyon araçları için belirteç koruması;
  • Güç tasarrufu için geliştirilmiş içerik uyarlamalı parlaklık kontrolü;
  • Görev Yöneticisi’nde canlı çekirdek dökümleri oluşturma yeteneği;
  • Anlatıcı uygulaması, ses oynatma ve IE modu web siteleri için sekme ayarlarına erişimdeki hatalar için hata düzeltmeleri.

Nasıl güncellenir?

Windows 11 Moment 3 güncellemesi 22H2 KB5026446, sistemin en son sürümünün tüm kullanıcıları için kullanılabilir. İsteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, yapıyı manuel olarak indirmeniz ve yüklemeniz gerekir.

Bu, bilgisayarda “Ayarlar” menüsünü açıp “Windows Update” ve ardından “Güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklayarak yapılabilir. Yeni derlemeyi bulduğunuzda, seçin, indirin ve yükleyin, sonunda bilgisayarı yeniden başlatın, belirtilen özelliklerden bazılarının henüz mevcut olmayabileceğini unutmayın.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu