Genel

iOS 17 kilitli iPhone’unuzu gerçek bir akıllı ekrana dönüştürecek

Apple’ın planlarından her zaman haberdar olan Bloomberg gazetecisi Mark Gurman’ın verdiği yeni bilgilere göre, iPhone’unuz yakında kilitliyken bir avuç küçük widget’tan daha fazlasını gösterebilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple, iOS 17’de iPhone ekranını akıllı ev tarzı bir ekrana dönüştüren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bloomberg muhabirinin belirttiği gibi, arayüz, telefon kilitli ve yatay olarak eğik olduğunda hava durumu, takvim randevuları ve bildirimler gibi bilgileri gösterecek.

Örneğin iPhone’unuz MagSafe şarj yuvasına yatay konumda takıldığında, kullanıcıların Echo Show veya Google Nest Hub gibi bir cihazda görebileceklerini taklit eden akıllı ev arayüzü görüntülenecek. Bu özellik, Apple’ın iOS 16’da kilit ekranına eklediği widget seçeneklerini temel alacak, ancak deneyimi daha da ileriye taşıyacak.

IPHONE, IOS 17 SAYESİNDE DAHA DA GÜÇLÜ WIDGET’LARDAN YARARLANACAK

Always On ekranı şu anda duvar kağıdının, saatin, bildirimlerin ve en fazla beş widget’ın karartılmış bir versiyonunu içeriyor. Kilit ekranı ve ana ekran yatay görüntülemeyi desteklemiyor, ancak birkaç hafta içinde beklediğimiz iOS 17 sayesinde bu durum değişecek.

Mark Gurman’ın verdiği bilgiler doğrulanırsa Apple, iPhone’ların masa ya da komodin üzerine yerleştirildiğinde kullanışlılığını büyük ölçüde artıracak ve kullanıcıların kullanışlı bilgileri bir bakışta görüntülemesine olanak tanıyacak. Apple’ın bu yeni kilit ekranında başka hangi bilgileri görüntüleyebileceği henüz belli değil.

Apple, cihazlarını ev için akıllı ekranlara dönüştürmenin alternatif yollarını aktif olarak araştırıyor. Bunlar arasında duvarlara ve yüzeylere manyetik olarak yapışan uygun fiyatlı bir tablet geliştirmek de var. Apple, kısa süre önce ilk tableti Pixel Tablet’i piyasaya süren Google’ın izinden gidiyor olabilir. Pixel Tablet, hoparlörle donatılmış tabanına yerleştirildiğinde kendisini Nest Hub tarzı akıllı bir ekrana dönüştürebiliyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu