Genel

Microsoft Mobil Oyun Mağazası için planlama yapıyor

Microsoft geleneksel olarak akıllı telefon uygulama dağıtımında daha zayıf bir varlığa sahip olsa da, bu durum değişiyor gibi görünüyor. Microsoft, Apple ve Google ikilisini kırmak için kendi mobil oyun mağazasını açmayı planlıyor.

Microsoft’un oyun şefi Phil Spencer, Financial Times’a verdiği demeçte, AB’nin Dijital Pazar Yasası’nın (DMA) şirketin mobil uygulama mağazası hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağını söyledi. Özetle, Dijital Pazarlar Yasası, Apple ve Google gibi bekçilerin işletmelere ve son kullanıcılara haksız şartlar dayatmasını önlemeyi ve kritik dijital hizmetlerin açıklığını sağlamayı amaçlıyor.

DMA Mart 2024’te yürürlüğe girecek ve şirketlerin Apple ve Google’dan sistemlerini açmalarını talep ederek uygulama mağazalarını iPhone ve Android telefonlara yüklemelerine izin verecek.

Xbox’ı ve hem bizim hem de üçüncü taraf ortaklarımızın içeriklerini birilerinin oynamak isteyeceği her ekranda sunabilecek bir konumda olmak istiyoruz.

Bugün bunu mobil cihazlarda yapamıyoruz ama bu cihazların açılacağı bir dünyaya doğru ilerlemek istiyoruz.

Phil, şirketin Xbox ve içeriği her ekranda sunma hedefine dikkat çekti ve bunun şu anda mobil cihazlarda uygulanmasının mümkün olmamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Bunu aşmak için şirket AB düzenlemelerine güveniyor olacak.

Bu, oyun portföyünü agresif bir şekilde genişleten Microsoft için mükemmel bir hamle olacaktır. Şirket, en büyük oyun şirketlerinden biri olan Activision Blizzard’ı satın almakla ilgilendiğini ifade etmiş, ancak yasal sorunlar nedeniyle işlem durdurulmuştu.

Bu önceki ilginin yanı sıra, şirket kısa bir süre önce Xbox PC oyunlarını NVIDIA’nın GeForce NOW bulut oyun platformunda kullanılabilir hale getirmek için 10 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu