Genel

Huawei Şefi, Cihazlarında ABD Tarafından Yasaklanan Binlerce Parçanın Değiştirildiğini Söyledi

Huawei Technologies Co Ltd’nin kurucusu, şirketin ABD ticari yaptırımlarından etkilenen ürünlerindeki 13.000’den fazla parçayı değiştirdiğini söyledi.

Huawei Technologies Co Ltd’nin kurucusu, Cuma günü bir Çin üniversitesi tarafından yayınlanan bir konuşma metnine göre, şirketin ABD ticari yaptırımlarından etkilenen ürünlerindeki 13.000’den fazla parçayı değiştirdiğini söyledi.

Şanghay Jiao Tong Üniversitesi tarafından yayınlanan konuşma metnine göre Huawei’nin kurucusu Ren Zhengfei, son üç yıl içinde 13.000 parçayı yerli Çin malı ikamelerle değiştirdiğini ve ürünleri için 4.000 devre kartını yeniden tasarladığını söyledi. Devre kartlarının üretiminin “istikrara kavuştuğunu” söyledi.

Reuters’ın bağımsız olarak doğrulayamadığı açıklamalar, Huawei’nin ABD ticaret kısıtlamalarından geri dönme çabalarına bir pencere açtı. 5G telekomünikasyon ağlarında kullanılan ekipmanların önemli bir tedarikçisi olan Huawei, 2019’dan bu yana art arda gelen ABD ihracat kontrollerinin hedefi oldu.

Bu kontroller hem Huawei’nin ABD’li şirketlerden çip tedarikini hem de kendi çiplerini tasarlamak ve bunları ortaklarına ürettirmek için ABD teknoloji araçlarına erişimini kesti. Biden yönetimi geçen yıl ABD’de yeni Huawei ekipmanlarının satışını da yasakladı.

Üniversiteden yapılan açıklamada Ren’in söz konusu açıklamaları 24 Şubat’ta Çinli teknoloji uzmanlarıyla yaptığı bir konuşmada yaptığı belirtildi. Üniversite konuşma metnini Cuma günü web sitesinde yayınladı. ABD merkezli bir Huawei temsilcisi Cuma günü yapılan yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ren, Huawei’nin 2022 yılında Ar-Ge’ye 23,8 milyar dolar yatırım yaptığını ve “karlılığımız arttıkça, Ar-Ge harcamalarını artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Raporlar, analistlerin Huawei’nin Barselona’daki bir endüstri konferansında devre kartlarındaki tüm çiplerin kökenlerinin gizlendiği 5G telekomünikasyon ekipmanlarını gösterdiğini söylemesinin ardından geldi.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu