Genel

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 mobil platformu tanıtıldı

Qualcomm bu hafta, kullanıcılara hızlı, kesintisiz oyun, dinamik düşük ışık fotoğrafçılığı ve 4K HDR videografi, yapay zeka ile geliştirilmiş deneyimler ve yüksek hızlı 5G ve Wi-Fi bağlantısını destekleyen olağanüstü CPU ve GPU performansı sağlamak için oluşturulan yeni Snapdragon 7+ Gen 2 Mobil Platformunu tanıttı.

Qualcomm Kryo CPU, %50’den fazla iyileştirilmiş performans için 2,91 GHz’e kadar en yüksek hızlara sahipken, Qualcomm Adreno GPU 2 kat iyileştirilmiş performans sağlıyor. Qualcomm, Snapdragon 7+ Gen 2 platformunun uzun süreli günlük kullanım için sistem genelinde %13’e kadar iyileştirilmiş güç verimliliği elde etmesini sağladığını söylüyor. Kullanıcılar ayrıca cihaz üzerinde yapay zekanın tüm platforma entegre edildiğini bilmek isteyeceklerdir. Snapdragon 7+ Gen 2, Redmi ve realme gibi önemli OEM markaları tarafından benimsenecek ve ticari cihazların bu ay piyasaya sürülmesi bekleniyor

“Snapdragon, birinci sınıf mobil deneyimlerle eş anlamlıdır. Bugün Snapdragon 7+ Gen 2’nin lansmanı, en çok talep gören amiral gemisi özelliklerinden bazılarını Snapdragon-7 serimize getirerek daha fazla insan için erişilebilir hale getirme yeteneğimizi gösteriyor,” diyor Qualcomm Technologies, Inc. kıdemli başkan yardımcısı ve mobil telefonlar genel müdürü Christopher Patrick. Tüketicilerin, müşterilerimizin ve genel olarak sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için en yenilikçi çözümleri sunmaya kararlıyız.

Qualcomm Snapdragon 7+ özellikleri

  • Oyun: Otomatik Değişken Oranlı Gölgelendirme (VRS) gibi belirli Snapdragon Elite Gaming özellikleri tarafından desteklenen Snapdragon 7+ Gen 2, odak noktasındaki içeriği tam çözünürlükte ve sahnenin arka planını daha düşük bir çözünürlükte işleyerek gücü ve performansı optimize eder. Volumetric Rendering ayrıca sis ve duman gibi parçacık grafikleriyle oyun sahnelerine rakipsiz bir gerçekçilik katıyor. Snapdragon 7+ Gen 2, kayıpsız müzik akışı ve oyunlarda gecikmesiz ses için Qualcomm aptX ile Snapdragon Sound özelliğine sahiptir.
  • Çekim: Snapdragon 7+ Gen 2, kullanıcıların mega düşük ışık modunda çekim yapmasına olanak tanıyan 18 bit Üçlü ISP özelliğine sahiptir – 30 görüntü yakalayıp en iyi parçaları tek bir çekimde birleştirerek karanlıktan sonra daha parlak, daha net ve daha renkli fotoğraflar elde eder. Tüketiciler, canlı renkler ve netlik ile aşırı dinamik aralık için 4.000 kat daha fazla camara verisi2 yakalayabilir. Snapdragon 7+ Gen 2, 200MP’ye kadar fotoğraf çekimini ve aynı anda iki kameradan üçlü pozlama ile kademeli HDR video çekimini destekler.
  • AI: Önceki modele1 göre Watt başına %40 daha iyi performans ile 2 kattan fazla geliştirilmiş AI performansına sahip entegre Qualcomm AI Engine, en üst düzeyde basitlik için AI ile geliştirilmiş deneyimler sunar. Ayrıca, özel bir yapay zeka işlemcisine sahip Qualcomm Sensing Hub, kullanıcı etkinliği tanıma ve akustik sahne algılama gibi bağlama duyarlı kullanım durumlarını güçlendiriyor. Snapdragon 7+ Gen 2, düşük çözünürlüklü bir görüntüden (1080p’den 4K’ya) üstün görsel kalite için oyun sahnelerini veya fotoğrafları akıllıca yükseltmek için AI Super Resolution’ı etkinleştirir.
  • Bağlanabilirlik: Snapdragon X62 5G Modem-RF Sistemi tarafından desteklenen Snapdragon 7+ Gen 2, 4,4 Gbps’ye kadar yüksek indirme hızları ve olağanüstü güç verimliliği sunarak küresel olarak daha fazla ağı, frekansı ve bant genişliğini destekler. Snapdragon 7 serisinde ilk kez, bu platform 5G/4G Dual-Sim Dual Active (DSDA) desteği içeriyor, böylece tüketiciler seyahat ederken veya iş ve kişisel iletişimlerini ayırmak için iki SIM kullanabiliyor. Snapdragon 7+ Gen 2, Qualcomm FastConnect 6900 Mobil Bağlantı Sistemi ile 3,6 Gbps’ye kadar çok hızlı ve son derece duyarlı Wi-Fi sunuyor.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu