Genel

Gram ve çeyrek altın sahiplerine canlı yayında müjdeli haber verildi!

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma devam ederken, ünlü ekonomist İslam Memiş’ten yeni bir uyarı geldi. Haziran ayında altın fiyatlarında rekor yükseliş olacağını öngören İslam Memiş, altın sahiplerini ilgilendiren açıklamayı yaptı.

İslam Memiş, gram altındaki yükselişleri değerlendirdi. Memiş, piyasalardaki diğer gelişmelere dair öngörülerini de sıraladı.

Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, şunları söyledi:

22 Mart’ta Amerika Merkez Bankası FED’in faiz kararı açıklanacak, muhtemelen 25 baz puanlık bir faiz arttırımıyla tekrar yoluna devam eden bir FED var. Ancak 50 baz puanlık bir beklenti vardı, bu bankacılık kriziyle alakalı haber akışları FED’i biraz daha frenlemesine neden olduğunu tahmin ediyorum. O yüzden 50 baz puan değil de 25 baz puanlık bir faiz arttırımı gündeme gelebilir. Önemli olan Amerika Merkez Bankası hazirandan sonra biraz daha kenara çekilebilir. Bu faiz arttırımlarını geciktirebilir ve 2024 yılının ilk çeyreğiyle alakalı tekrar faiz indirimlerine gideceği beklentisi var. Bu da altın fiyatlarının önünü açacak faktörler arasında.

İslam Memiş, tv100.com’daki pazartesi günkü yazısında gümüş ve altın için şu ifadeleri kullanmıştı:

Gümüş ons (xag/usd): Çok ucuz kalmaya devam ediyor. Orta ve uzun vade için değerinin oldukça altında. 23 dolar seviyesini kırdıktan sonra önü açık. Ons altın ve gram altın da geçen hafta yaşanan yükseliş için çok üzülmemeli. Bir kez daha alım fırsatı vereceğini öngörüyorum. Haftalardır düşüşlerin aldatmaca ve kalıcı olmayacağını ifade etmiştim. Yıl sonu alım fırsatını verdikten sonra soluksuz bir yükseliş bizi bekliyor. Özellikle Haziran sonrası. Ons altın bin 880 dolar direncinden sonra tekrar bin 830 dolar seviyesine gerileyebilir. Salı gününden itibaren kâr satışları görebiliriz. Gram altın da ons tarafından olumsuz etkilenebilir. Alamadım diye üzülmemek gerek, son fırsat gelebilir.

GÜNCEL CANLI ALTIN FİYATLARI

Gram altın fiyatı ne kadar?

Gram altın, alış 1.163 TL, satış 1.173 TL. Geçen hafta gram altının satış değeri 1.115 TL. 58 TL yükseliş gerçekleşti.

10 gram altın fiyatı ne kadar?

10 gram altın, 16 Mart 2023 Perşembe günü 11.730 TL’den işlem görmektedir.

Çeyrek altın fiyatı ne kadar?

Çeyrek altın, alış 1.900 TL, satış 1.938 TL. Geçen hafta çeyrek altının satış değeri 1.843 TL. 95 TL yükseliş gerçekleşti.

Cumhuriyet altını fiyatı ne kadar?

Cumhuriyet altını, alış 7.817 TL, satış 7.896 TL. Geçen hafta cumhuriyet altının satış değeri 7.511 TL. 385 TL yükseliş gerçekleşti.

Yarım altın fiyatı ne kadar?

Yarım altın, alış 3.797 TL, satış 3.875 TL. Geçen hafta yarım altının satış değeri 3.687 TL. 188 TL yükseliş gerçekleşti.

Tam altın fiyatı ne kadar?

Tam altın, alış 7.673 TL, satış 7.751 TL. Geçen hafta tam altının satış değeri 7.374 TL. 377 TL yükseliş gerçekleşti.

Reşat altın fiyatı ne kadar?

Reşat altın, alış 7.658 TL, satış 7.735 TL. Geçen hafta reşat altının satış değeri 7.358 TL. 377 TL yükseliş gerçekleşti.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu