Genel

OpenAI, son teknoloji ürünü olduğunu iddia ettiği çok modlu bir yapay zeka olan GPT-4’ü yayınlad

OpenAI, şirketin “derin öğrenmeyi ölçeklendirme çabalarındaki en son kilometre taşı” olarak nitelendirdiği güçlü bir yeni görüntü ve metin anlama yapay zeka modeli olan GPT-4’ü yayınladı.

GPT-4 bugün OpenAI’nin ChatGPT Plus üzerinden ödeme yapan kullanıcılarına (bir kullanım sınırı ile) sunuluyor ve geliştiriciler API’ye erişmek için bir bekleme listesine kaydolabilirler.

Fiyatlandırma, 1.000 “istem” belirteci (yaklaşık 750 kelime) başına 0,03 dolar ve 1.000 “tamamlama” belirteci (yine yaklaşık 750 kelime) başına 0,06 dolardır. Belirteçler ham metni temsil eder; örneğin, “fantastik” kelimesi “fan”, “tas” ve “tic” belirteçlerine bölünecektir. İstem belirteçleri GPT-4’e beslenen kelime parçaları iken tamamlama belirteçleri GPT-4 tarafından oluşturulan içeriktir.

Görünüşe göre GPT-4 göz önünde saklanıyormuş. Microsoft bugün OpenAI ile birlikte geliştirdiği sohbet robotu teknolojisi Bing Chat’in GPT-4 üzerinde çalıştığını doğruladı.

Diğer erken benimseyenler arasında, işletme web sitelerini taramak ve müşteri destek personeline bir özet sunmak için GPT-4 kullanan Stripe yer alıyor. Duolingo, GPT-4’ü yeni bir dil öğrenme abonelik katmanına yerleştirdi. Morgan Stanley, şirket belgelerinden bilgi alacak ve bunları finansal analistlere sunacak GPT-4 destekli bir sistem oluşturuyor. Khan Academy ise bir tür otomatik öğretmen oluşturmak için GPT-4’ten yararlanıyor.

GPT-4 metin oluşturabiliyor, görüntü ve metin girdilerini kabul edebiliyor – sadece metin kabul eden selefi GPT-3.5’e göre bir gelişme – ve çeşitli profesyonel ve akademik ölçütlerde “insan seviyesinde” performans gösteriyor. Örneğin, GPT-4 simüle edilmiş bir baro sınavını, sınava girenlerin en üst %10’u civarında bir puanla geçmiştir; buna karşılık GPT-3.5’in puanı en alt %10 civarındaydı.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu