Genel

Apple Yakında Yeni AirPods’a Sağlıkla İlgili Özellikler Getirebilir

Apple analisti Ming-Chi Kuo daha önce şirketin gelecekteki AirPods modellerine biyometrik sağlık izleme özellikleri ekleme niyetini vurgulamıştı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın, akıllı saatlerine hayat kurtaran çeşitli sağlık özellikleri getirdikten sonra, yeni AirPods’a da yakında sağlık izleme özellikleri getirmeyi planladığı bildiriliyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, Apple’ın AirPods’u önümüzdeki bir ya da iki yıl içinde daha belirgin işitme sağlığı özellikleri kazanabilir.

Haber bülteninin son sayısında Gurman, Apple’ın AirPods’u önümüzdeki bir veya iki yıl içinde bir sağlık aracı haline getireceğini ve “bir tür işitme verisi alma yeteneği” ekleyeceğini söyledi. şirket geçtiğimiz yıllarda AirPods’a Live Listen ve Conversation Boost gibi birkaç işitme odaklı özellik eklemişti.

Ancak Gurman, bu özelliklerin henüz FDA onaylı olmadığını ya da işitme cihazı yerine kullanılmak üzere tasarlanmadığını belirtti. MacRumors’un haberine göre Gurman, Apple’ın sağlık hedefleri göz önüne alındığında, AirPods’un yakın gelecekte bu tür işlevleri daha resmi olarak üstlenmesini bekliyor.

Raporda ayrıca Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun daha önce şirketin gelecekteki AirPods modellerine biyometrik sağlık izleme özellikleri ekleme niyetini vurguladığı belirtildi.

Apple patent başvuruları, sıcaklık, kalp atış hızı, terleme seviyeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere fizyolojik ölçümleri cilt teması ve yerleşik hareket sensörleri aracılığıyla tespit etmek için gelişmiş bir biyometrik sensörü entegre eden kulaklık tabanlı bir fitness izleme sistemini tanımladı.

Rapora göre Apple’ın teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Kevin Lynch de AirPods’un gelecekte ek sağlık verileri kaynağı olabileceğini ima etti.

Bu arada, Gurman’ın bir başka raporunda ilk dokunmatik ekranlı Mac’in 2025 gibi kısa bir süre içinde çıkabileceği belirtiliyor. Ayrıca, ilk dokunmatik ekranlı Mac’in bir trackpad ve bir klavye ile tamamlanan geleneksel bir dizüstü bilgisayar tasarımına sahip olmaya devam etmesi bekleniyor.

Gurman’a göre, Apple mühendisleri dokunmatik ekranlı bir Mac’in geliştirilmesiyle aktif olarak ilgileniyor ve dokunmatik ekranlı ilk Mac’lerden biri MacBook Pro’nun OLED versiyonu olabilir.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu