Genel

Windows 11 güncellemesi ses karıştırıcı ve daha fazla yeni özellik getiriyor

Microsoft, sistemin eski sürümlerinden en çok sevilenlerden biri de dahil olmak üzere ilginç iyileştirmeler içeren yeni bir Windows 11 önizlemesi yayınladı. Geliştirici kanalına abone olanlara sunulan yapı, sağ tıklama bağlamsal menüsü ile ses karıştırıcısını kurtardı.

Daha sezgisel ses kontrolünün yanı sıra, yeni sürüm otomatik renk ayarlama aracını da tanıttı. Görünüşe göre, bu iki yeni özellik 2023’ün ikinci yarısında gelecek olan 23H2 sürümü için planlanıyor.

Daha sezgisel ayarlamalar

Sağ tıklama ile ses karışımını değiştirme özelliği Windows 10’un ömrünün büyük bir kısmında mevcuttu. Ancak Windows 11’in piyasaya sürülmesinden önceki sürümlerde bu çözüm kaldırılarak yeni arayüz standardına zemin hazırlandı.

Şu anda, farklı kaynakların ses seviyesini ayarlamak için ses cihazı ayarları sayfasına gitmeniz gerekiyor. Zor bir görev olmasa da, yine de daha az sezgisel ve daha fazla adım içeriyor.

Otomatik Renk Kontrolü

Önizleme sürümündeki bir diğer güncellenmiş özellik de sistem renk yönetimidir. Windows Renk Sistemi (WCS) ve Görüntü Renk Yönetimi (ICM) araçları Otomatik Renk Kontrolüne (ACM) taşınacak.

Bu ayarlar genellikle farklı ekranların görüntüyü farklı renk desenlerinde göstermesinden sorumludur. ACM, renkleri donanım düzeyinde eşitleyerek birden fazla ekranda daha fazla görüntü doğruluğu sağlar.

Ayarın ön sürümü Windows 11 yapı 22H1’den beri uyumlu sistemlerde zaten mevcut. ve minimum gereksinimleri AMD RX 400 veya GeForce GTX 1000 GPU’lardan itibaren. Manuel ayarlamalar hala yapılabilir, ancak kolay erişim için aynı sistem sayfasında gruplandırılacaktır.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu