Genel

WhatsApp spam aramaları geçmişte kalabilir

WhatsApp kullanıcıları, gelecekte anlık sohbet mesajlaşma programında dolandırıcılık aramalarının kurbanı olmaktan korunabilir. Meta, WhatsApp’ta spam aramalara karşı bir kalkan olarak çalışacağı bildirilen yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp’ın şu anda üzerinde çalıştığı yeni özellik, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları susturma yeteneği. Kullanıcılar, uygulama ayarlarında “Bilinmeyen arayanları sessize al” adlı yeni bir geçiş bulabilecekler. Bu geçişi etkinleştirmek, WhatsApp’a bilinmeyen numaralardan gelen aramaları otomatik olarak susturma izni verdiğiniz anlamına gelecektir.

Bu yeni işlev bilinmeyen numaralardan gelen aramaları engellemeyecek. Arayanların tarafında hiçbir şey değişmeyecek, çünkü geçişi etkinleştirdiğinizde bile aynı zil sesini duymaya devam edecekler. Ancak WhatsApp’ta bilinmeyen aramaları susturmayı seçtiğinizde, arayanın ekranı anlık sohbet mesajlaşma programında görünmeyecektir.

whatsapp-spam-aramalari-gecmiste-kalabilir.jpg

Bununla birlikte, bilinmeyen bir numaradan gelen her arama potansiyel bir dolandırıcılık olarak etiketlenmeyebilir. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden de gelebilir. “Bilinmeyen arayanları sustur” geçişini etkinleştirseniz bile, bilinmeyen numaraları aramalar listesinde görebileceksiniz. Bu şekilde, onları geri aramanız gerekip gerekmediğine karar verebilirsiniz.

Yeni geçişin temel amacı, dolandırıcıların kişisel bilgileri çalmasını, şantaj yapmasını ve hassas veriler sağlamasını önlemektir. Bilinmeyen numaralardan gelen aramaları susturmak bu tür dolandırıcılıkların kurbanı olma olasılığınızı önemli ölçüde azaltsa da, dolandırıcılar sizi tüm kişisel bilgilerinizi vermeniz için kandırmak için her zaman yeni taktikler bulur. Uzun lafın kısası, WhatsApp’ta “Bilinmeyen arayanları sessize al” seçeneğini etkinleştirdikten sonra bile tetikte olmanız gerekecek.

WABetainfo’ya göre, bilinmeyen bir numaradan gelen aramaları susturma özelliği şu anda dahili olarak test ediliyor ve henüz WhatsApp beta test kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. Büyük olasılıkla, Beta test kullanıcıları bu işlevi ilk olarak alacaklar. Umarız o gün yakında gelir.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu