Genel

WhatsApp Çizim Aracı İçin Yeni Metin Editörü Üzerinde Çalışıyor

Yeni metin editörü sayesinde çizim aracını kullanırken deneyiminizi geliştirecek ek araçlar kullanmanız mümkün olacak.

Meta’nın sahip olduğu popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın platformunda yeni bir özelliği kullanıma sunmayı planladığı bildiriliyor. Yeni bir rapora göre WhatsApp, çizim aracı için özelleştirme deneyimini kesinlikle geliştirecek yeni bir metin editörü üzerinde çalışıyor.

Yeni metin editörü sayesinde çizim aracını kullanırken deneyiminizi geliştirecek ek araçlar kullanmanız mümkün olacak.

WhatsApp’ı takip eden bir web sitesi olan WABetaInfo, “Bu özellik Android için WhatsApp’ta hala geliştirme aşamasında ancak TestFlight’ta bulunan en son iOS için WhatsApp beta 23.5.0.72 güncellemesi sayesinde, WhatsApp’ın nihayet aynı özelliği iOS uygulamasının gelecekteki bir güncellemesine getirmek için çalıştığını keşfettik” dedi.

Rapora göre, yeni metin editörü, çizim editörünü geliştirmek için yeni yazı tipleri ve araçlar sunarak kullanıcılara çok farklı bir deneyim getirecek.

Ana özellik, kullanıcıların klavyenin üzerinde gösterilen yazı tipi seçeneklerinden birine dokunarak farklı yazı tipleri arasında kolayca geçiş yapmasına olanak tanıyacak. Metin yazı tipini değiştirmek zaten mümkün olsa da, Meta’nın sahip olduğu platform bu arayüzle bunu daha kolay hale getiriyor, böylece istediğiniz yazı tipini hızlı bir şekilde seçmek mümkün olacak.

Yeni değişikliklerle, metin hizalamasını sola, ortaya veya sağa doğru değiştirmek mümkün olacak ve metninizi resimler, videolar ve GIF’ler içinde biçimlendirme konusunda size daha fazla kontrol sağlayacak.

Ayrıca kullanıcılar metin arka plan rengini de değiştirebilecekler. Bu son özellik, önemli metinleri diğerlerinden ayırt etmeyi kolaylaştıracak.

Rapora göre, yenilenen metin editörü gelecekte bazı beta test kullanıcılarına sunulduğunda yeni yazı tipleri mevcut olacak: Calistoga, Courier Prime, Damion, Exo 2 ve Morning Breeze. Yeni metin editörü geliştirme aşamasındadır ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanacaktır.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu