Genel

Microsoft Bing günlük 100 milyon aktif kullanıcı kazandı

Geçtiğimiz ay Microsoft, yapay zeka destekli yeni Bing ve Edge’i ‘web için yardımcı pilotunuz’ olarak dünyaya sundu.

Yeni Bing ve Edge ilk ay içinde büyük ilerleme kaydetti ve gelecekteki ürün geliştirmemizi şekillendirmeye yardımcı olan ürünler olarak anıldı.

Yeni Bing önizlemesi 100 milyon günlük aktif Bing kullanıcısını geçti

Microsoft, Bing arama motorunun tarihinde ilk kez 100 milyon günlük aktif kullanıcı kilometre taşını geçtiğini duyurdu. Bu, lansmanından bu yana istikrarlı bir ilerlemeye işaret ettiği için büyük bir olay.

Ayrıca, Bing Chat önizlemesinin bir parçası olan kullanıcıların 1/3’ü her gün aktif olarak kullanıyor ve lansmandan bu yana 45 milyon sohbet gerçekleştirildi. Bu sayı Google’a kıyasla küçük olsa da, Microsoft yine de büyümesinden memnun.

Şirkete göre, iki faktör deneme ve kullanımı zorluyor:

  • Microsoft Edge’in kullanımı son yedi çeyrektir sürekli artıyor; Bing arama ve Edge kenar çubuğunda oluşturma gibi yeni özellikler büyümeyi daha da artıracak.
  • Bing arama kalitesi, Prometheus modelinin kullanılmaya başlanmasıyla alaka düzeyinde önemli bir sıçrama yaptı ve böylece tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Microsoft, yeni Bing uygulamasının piyasaya sürülmesiyle günlük aktif kullanıcı sayısında 6 kat artış görüldüğünden, Bing ve Edge ile büyümesinden emin.

Bu büyümeyi sürdürmek için şirket yeni yapay zeka özelliklerini tanıtıyor ve 16 Mart’taki bir etkinlikte yapay zeka ile çalışmanın geleceği hakkında konuşmayı planlıyor. “Arama + Yanıtlar + Sohbet + Yaratma” deneyimiyle Microsoft’un arama motorunda devrim yaratacağı kesin.

Microsoft Günlük ve Oturum Başına Sohbet Dönüşlerini Artırıyor

Bing Chat artık oturum başına 10 sohbete kadar ve günde en fazla 120 toplam sohbet sunarak, önceki günde 50 sohbet dönüşü ve oturum başına 5 sohbet dönüşü sınırını artırıyor. Bu değişiklik Kurumsal Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi tarafından duyuruldu.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu