Genel

40 Yaş ve Üstü Olanlara SGK’dan Erken Emeklilik Müjdesi Verildi! 40 Yaş ve Üstü Emeklilik Şartları Belli…

40 yaş üstü olanlara ve emekliliği hayal edenlerin başvuruları herkes tarafından merak ediliyor. Açıklanan bu koşullara göre vatandaşlar belirlenen şartlar ile SGK’ya ya da Sosyal Sigortalar Kurumu’na başvuru işlemlerini yaparak erken emekli olma imkanı elde edecekler. İşte detaylar…

40 yaşını dolduran ve emekli olmak isteyenlerin başvuruları herkes tarafından merak ediliyordu. Açıklanan şartlara göre herkes, belirlenen kriterler doğrultusunda SGK’ya veya Sosyal Sigortalar Kurumu’na başvurarak erken emekli olma imkanına sahip olacak.

40 yaş ve üzeri olan vatandaşlara belirtilen koşulların sağlanması şartı ile erken emekliliğin önünü açan bu düzenleme ile emeklilik hakkının yararlanması gerekiyor. 40 yaşını tamamlamış olan vatandaşlara emeklilik hakkı için belirtilen şartlara uygun olması ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na ya da Sosyal Sigortalar Kurumuna bizzat başvuru yapabilirler. İşte detaylar…

40 Yaş ve Üstü İçin Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

40 yaş ve üstü olan tüm vatandaşları ilgilendiren bu konu gündemde yer alıyor. Bu şartlara göre, malul aylığı yönetmeliği çerçevesinde 40 yaşını doldurmuş ve sağlığı çalışma koşullarına uygun olmayan bireylere erken emeklilik hakkı verilmektedir. İş gücünü kaybetmiş olanlara 40 yaşını doldurmaları durumunda şahsen erken emeklilik başvurusu yapabilirler. Başvuru esnasında en önemli kriter, fiziki sağlıklarını kaybetmeleri ve çalışamayacakları konusunda ki doktordan tasdikli rapor koşuludur.

Emekli olmak isteyen 40 yaş üstü bireylere bu koşullar için emeklilik başvurusu yapabilir. Ancak sağlık raporuna göre en az %60 ya da daha yüksek oranda güç kaybı olduğunu belirtmesi gerekiyor. Kişinin veya işverenin erken emeklilik başvurusu yapabilirken, gerekli tüm işlemler de yetkili merciler tarafından sürdürülecek.

Türkiye’de çalışanlara iş kazaları veya meslek hastalıkları sebebi ile sağlığını kaybetmekte ve gelecekte çalışamaz hale de gelebilmektedir. Kaza ya da hastalık nedeni ile malul olanlara malulen emeklilik başvurusu yapabilirler. Sağlık sorunu olan ya da 40 yaşını dolduranlara, maluliyet sebebi ile emeklilik için sosyal güvenlik kurumuna ya da SGK’ya şahsen başvuru yapma hakkına sahip oluyor.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu