Genel

Apple CEO’su Tim Cook, Tasarımcıların Hazır Olmadığı Uyarısına Rağmen Kulaklığın Piyasaya Sürülmesini Emretti

Financial Times’ın haberine göre Apple CEO’su Tim Cook, şirketin tasarım ekibinin isteklerinin aksine, bu yıl birinci nesil bir karma gerçeklik kulaklık cihazını piyasaya sürmek için operasyon şefi Jeff Williams’ın yanında yer aldı.

Karma gerçeklik başlığının piyasaya sürülme zamanlaması Apple’da önemli bir anlaşmazlık konusu olmuşa benziyor. Şirketin endüstriyel tasarım ekibi, kategorideki cihazların henüz piyasaya sürülmeye hazır olmadığı konusunda uyarıda bulundu ve hafif bir AR gözlük ürünü birkaç yıl sonra olgunlaşana kadar ertelemek istedi. Öte yandan, Apple’ın operasyon ekibi, kullanıcıların 3D videolar izlemesine, interaktif egzersizler yapmasına veya sanal avatarlarla FaceTime görüşmeleri yapmasına olanak tanıyan VR odaklı kayak gözlüğü benzeri bir kulaklık şeklinde ürünün erken bir sürümünü göndermek istedi.

CEO olmadan önce Apple’ın operasyon şefi olarak görev yapan Tim Cook’un, Jeff Williams’ın yanında yer alarak Apple’ın tasarımcılarının itirazlarını geçersiz kıldığı ve daha sınırlı bir ürünle erken bir lansman için baskı yaptığı bildirildi. Financial Times’a konuşan ve cihaz üzerinde çalışmış olan eski Apple mühendisleri, “sevkiyat için büyük baskı” olduğunu ifade ettiler.

Tasarım şefi Jony Ive’ın 2019’da ayrılmasının ardından Apple’ın tasarım ekibi artık doğrudan Williams’a rapor veriyor. Steve Jobs döneminde Apple’ın ürünlerine tasarım yön verirken, çalışanlar Cook’un liderliğinde operasyonların ürün geliştirme üzerinde giderek daha fazla kontrol sahibi olduğunu fark ettiler. Eski bir mühendis, Apple’da çalışmanın en iyi yanının tasarım ekibinin “çılgın gereksinimlerini” karşılamak için mühendislik çözümleri geliştirmek olduğunu, ancak son yıllarda bunun değiştiğini söyledi.

Apple’ın kulaklık setinin yedi yıldır aktif olarak geliştirilmekte olduğu bildiriliyor; bu süre, piyasaya sürülmeden önceki orijinal iPhone’dan iki kat daha uzun. Cihaz, Apple’ın tamamen kendi liderliği altında geliştirilen ilk yeni bilgisayar platformu olarak Tim Cook’un mirasına doğrudan bağlı olarak görülüyor.

Şirket, ~3,000$ fiyatla satışa sunulduğu ilk yıl boyunca kulaklıktan yalnızca bir milyon adet satmayı bekliyor. Bununla birlikte, Apple’ın bu yıl içinde ürün için bir “pazarlama atağı” hazırladığı iddia ediliyor.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu