Genel

Twitter metin tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamayı ücretli bir özellik haline getiriyor

Twitter kullanıcıları, Blue abonesi değillerse, iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanabilmek için yakında bir kimlik doğrulayıcı uygulaması veya bir güvenlik anahtarı kullanmak zorunda kalacaklar.

Web sitesi, metin tabanlı 2FA’yı abonelik hizmeti için ödeme yapan üyelere özel bir özellik haline getirdi. Twitter Blue üyesi olmayanlar henüz etkinleştirmedilerse artık etkinleştiremezler, ancak zaten kullanmakta olanların yöntemi devre dışı bırakmak ve başka bir kimlik doğrulama türünü etkinleştirmek için 20 Mart’a kadar süreleri olacak. Twitter, bu tarihten önce geçiş yapmayanların 2FA’larını devre dışı bırakacak.

Twitter yaptığı duyuruda, “telefon numarası tabanlı 2FA’nın kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığını ve suiistimal edildiğini” gördükten sonra bu kararı aldığını belirtti. Ancak bazı eleştirmenler Twitter’ın açıklamasından şüphe duyuyor ve şirketin asıl niyetinin SMS 2FA’yı abonelik hizmetiyle birlikte sunduğu özelliklerden biri olarak eklemek olduğunu düşünüyor. Blue aboneliğinin aylık 8 ila 11 dolar ya da yıllık 84 dolar arasında olduğunu ve kullanıcının adının yanına bir onay işareti eklediğini belirtelim.

Twitter’ın gerçek niyeti ne olursa olsun, web sitesinde iki faktörü etkinleştiren çoğu kullanıcı artık oturum açma alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalabilir. Şirketin 2021 tarihli şeffaflık raporuna göre, 2FA’yı etkinleştiren kullanıcıların yüzde 74,4’ü SMS yöntemini kullanıyor. Sadece yüzde 28,9’u kimlik doğrulayıcı kullanıyor ve küçük bir kısmı (yüzde 0,5) güvenlik anahtarlarına sahip. Ayrıca, tüm Twitter kullanıcılarının yalnızca yüzde 2,6’sı iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdi, ancak rakamlar o zamandan bu yana değişmiş olabilir.

Şirket, “Twitter Blue abonesi olmayanları, bunun yerine bir kimlik doğrulama uygulaması veya güvenlik anahtarı yöntemi kullanmayı düşünmeye teşvik ediyoruz” dedi. “Bu yöntemler, kimlik doğrulama yöntemine fiziksel olarak sahip olmanızı gerektirir ve hesabınızın güvende olduğundan emin olmanın harika bir yoludur.”

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu