Genel

Rekor zam geliyor… 20 Şubat bugün benzin, LPG ve motorin fiyatları ne kadar? 1 litre benzin kaç TL?

Milyonlarca kişinin yakından takip ettiği akaryakıt fiyatlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Brent petrolde düşüşler sürerken gelen son dakika bilgisi piyasaları alarma geçirdi. Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, Kahramanmaraş depreminin ağır yük getireceğini belirterek araç sahiplerini uyardı. Benzin ve motorine büyük zam geliyor. İşte ayrıntılar…

Akaryakıt fiyatları vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken peş peşe son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta benzin ve motorine peş peşe zam gelmiş ve fiyatlar değişmişti. Gelen zamla birlikte araç sahipleri güncel akaryakıt fiyatlarını araştırmaya başladı. Piyasalardaki son durumu değerlendiren ekonomist Atilla Yeşilada, sürücüleri uyardı. Benzin ve motorine büyük zam geliyor. Peki akaryakıt fiyatlarında indirim ya da zam haberi var mı? 20 Şubat 2023 benzin, LPG ve motorin ne kadar? 1 litre benzin kaç TL? İşte il il güncel akaryakıt fiyatları…

AKARYAKIT FİYATLARINA ZAM ÜSTÜNE ZAM

Karar Gazetesi’nde yer alan habere göre, petrol fiyatlarında yaşanan yükselişler ve dolar kurundaki hareketlilikle birlikte geçtiğimiz hafta hem benzin fiyatlarına hem de motorin fiyatlarına zam gelmişti. Benzinin litre fiyatına 1 lira 9 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 1 lira 21 kuruş zam yapılmıştı. Gelen zamlarla birlikte benzin 20 TL’yi aşmıştı.

BENZİN VE MOTORİNE DEV ZAM GELİYOR

Gelen zamlar sonrası araç sahipleri akaryakıt fiyatlarını araştırırken bir zam haberi daha geldi. Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, Kahramanmaraş depremi sonrasında ekonomik sürecin zor geçeceğini ve bundan dolayı ÖTV’ye zam geleceğini söyledi. Bu zammın da aynı zamanda benzin ve motorin fiyatlarına zam olarak yansıyacağı belirtildi.

20 ŞUBAT 2023 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Gelen zam haberi sonrası vatandaşlar güncel akaryakıt fiyatlarını sorgulamaya başladı. Peki 20 Şubat yani bugün benzin, LPG ve motorin fiyatları ne kadar? 1 litre benzin kaç TL? İşte il il güncel akaryakıt fiyat listesi;

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 20 ŞUBAT PAZARTESİ

İstanbul Anadolu Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 20.89 TL
İstanbul motorin litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 21.23 TL
İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10.75 TL
İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 20.94 TL
İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 21.29 TL
İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 10.75 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara’da benzin litre fiyatı 21.24 TL
Ankara’da motorin litre fiyatı 21.63 TL
Ankara’da LPG litre fiyatı 11.37 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir’de benzin litre fiyatı 21.16 TL
İzmir’de motorin litre fiyatı 21.66 TL
İzmir’de LPG litre fiyatı 11,04TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu