Genel

Akaryakıt fiyatları geceyarısı HAREKETLENDİ! Akaryakıt fiyatlarına bir zam daha! Petrol Ofisi, Shell, Opet ve BP güncel motorin, benzin ve LPG fiyatları ne kadar oldu?

Son dakika haberi…Benzin ve mazot fiyatı, brent petrol varil fiyatındaki dalgalanmayla birlikte indirim ve zam haberleriyle değişkenlik göstermeye devam ediyor. Akaryakıt fiyatları da araç sahipleri tarafından merakla takip ediliyor. Peki 21 Şubat 2023 benzin fiyatı ve motorin fiyatları ne kadar oldu? İşte il il akaryakıt pompa fiyatları…

Son dakika haberleri…Benzin fiyatı ve motorin fiyatları başta olmak üzere akaryakıt fiyatları brent petrol tarafındaki dalgalanmalardan etkilenmeye devam ediyor. Rusya Ukrayna Savaşı ile birlikte enerji krizi büyümeye devam ederken brent petrol fiyatlarındaki istikrarsızlık benzin ve motorin fiyatları için doğrudan belirleyici oluyor. Peki 21 Şubat 2023 benzin fiyatı ve mazot litre fiyatı ne kadar oldu?

BRENT PETROL VARİL FİYATINDA YÖN YUKARI DOĞRU

Cuma günü 84,87 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 83 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.48 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,87 artarak 83,72 dolar oldu.

BRENT PETROLDE ÇİN ETKİSİ

Fiyatlardaki artışta, Çin’de ekonomik aktivitenin artmasıyla ülkede petrol talebinin toparlanacağına ilişkin beklentilerin güçlenmesi etkili oldu. Dünyanın en büyük petrol ithalatçısı, geçen ay Kovid-19’a ilişkin katı politikasını sonlandırma kararı almıştı. Ülkede uluslararası seyahat yasağının da kalkmasıyla ekonomik toparlanmanın hızlanacağı öngörülüyor.

Uzmanlar, Çin’de ulaşımda yakıt talebinin artması ve yeni rafinerilerin devreye girmesiyle ülkenin petrol ithalatının 2023’te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını öngörüyor.

Geçtiğimiz hafta benzin ve motorin grubuna 14 Şubat’ta gelen zammın ardından piyasa durgunlaştı.

AKARYAKIT FİYATLARI İÇİN İNDİRİM-ZAM VAR MI?

Akaryakıt fiyatları için herhangi bir değişiklik yaşanmadı.

GÜNCEL AKARYAKIT POMPA FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Güncel benzin ve mazot litre fiyatları ne kadar kaç lira? İşte o tablolar:

Motorin fiyatları

İstanbul 21.24 TL
Ankara 21.58 TL
İzmir 21.61 TL

Benzin fiyatları

İstanbul 20.94 TL
Ankara 21.24 TL
İzmir 21.16 TL

Fiyatlar iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu