Genel

Google Chrome bellek ve pil tasarrufu için performans modları ekliyor

Google, Google Chrome tarayıcısına iki performans modu ekliyor. Bunlar, etkin olmayan sekmelerden otomatik olarak bellek boşaltıyor ve arka plan görevlerini ve görsel efektleri sınırlandırarak dizüstü bilgisayarın pil ömrünü azaltıyor.

Performans modları tarayıcının ayarları üzerinden ayarlanabiliyor. Google’a göre bu modların yüzde 40’a kadar daha az bellek kullanması gerekiyor. Bellek Tasarrufu ile bir hız göstergesi simgesi, bir sekmenin aktif mi yoksa pasif mi olduğunu ve kaydedilen bellek miktarını gösterecek.

Enerji Tasarrufu modu, diğer şeylerin yanı sıra animasyonları, yumuşak kaydırmayı ve video kare hızlarını sınırlar. Bu, dizüstü bilgisayarın pil tüketimini azaltacaktır. Diğer şeylerin yanı sıra, pil seviyesi yüzde 20’nin altına düştüğünde modu otomatik olarak etkinleştirmek mümkündür.

Chrome tarayıcısı için performans modları Aralık ayında Google tarafından duyuruldu ve yakın gelecekte Windows, macOS ve ChromeOS için kullanıma sunulacak. Kullanıcılar o tarihten önce ‘chrome://flags/#battery-saver-mode-available’ ve ‘chrome://flags/#high-efficiency-mode-available’ bayrakları aracılığıyla özellikleri etkinleştirebilirler.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu