Genel

Çok kuvvetli kar yağışı geliyor

Tüm Türkiye’de etkisi gösteren soğuk havalara ilişkin yeni bir rapor yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için bir de kar yağışı uyarısı yaptı.

Aralık ve ocak ayı kış mevsim normallerinin üzerinde geçti ancak şubat ayının gelmesi ile birlikte kış, yağışlarla birlikte tüm ülkede etkisini göstermeye başladı.

Meteoroloji, 40 il için yağmur ve kar yağışına karşı uyarı yayınladı. Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz ile Çankırı, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

İstanbul’a kar ne zaman gelecek?

Posta’nın haberine göre, İstanbul’da sıcaklıklar yaklaşık 1 hafta kar yağışı aldıktan sonra yükselmeye başlasa da Sibirya’dan harekete geçen bir soğuk hava dalgasının şubatın son haftası ve martın ilk haftasında kara kışı yeniden getirme ihtimali bulunuyor.

Sarı kodlu uyarı verildi

Öte yandan birçok il için sarı uyarı verildi. Sarı uyarı verilen iller: Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon, Bayburt, Ardahan.

Yurt genelinde hava durumu
Marmara

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

EDİRNE °C, 13°C Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL °C, 8°C Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ °C, 10°C Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ °C, 8°C Parçalı ve az bulutlu

Ege

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 4°C Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 12°C Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 13°C Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA °C, 5°C Parçalı ve az bulutlu

Akdeniz

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADANA °C, 14°C Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 16°C Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 12°C Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 6°C Parçalı bulutlu

İç Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Çankırı ve Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, 2°C Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS °C, -1°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

Batı Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

DÜZCE °C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

KASTAMONU °C, 0°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

Orta ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA °C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

SAMSUN °C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

TRABZON °C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ELAZIĞ °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, -8°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KARS °C, -8°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 2°C Parçalı ve çok bulutlu

Güneydoğu Anadolu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 6°C Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 9°C Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 5°C Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 9°C Parçalı ve az bulutlu


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu