Genel

Benzin fiyatı ve motorin fiyatları ne kadar oldu? İşte il il akaryakıt pompa fiyatları ve haberin detayları…

Son dakika haberi…Benzin fiyatı ve motorin fiyatları, brent petrol varil fiyatındaki dalgalanmayla birlikte indirim ve zam haberleriyle değişkenlik göstermeye devam ediyor. Akaryakıt fiyatları da araç sahipleri tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki 18 Şubat 2023 benzin fiyatı ve motorin fiyatları ne kadar oldu? İşte il il akaryakıt pompa fiyatları ve haberin detayları…

Son dakika haberleri…Benzin fiyatı ve mazot litre fiyatı başta olmak üzere akaryakıt pompa fiyatları brent petrol tarafındaki dalgalanmalardan etkileniyor. Petrol tarafındaki bu oynaklık dolar kurundaki oynaklığın azalması sonrası sonrası petrol fiyatları akaryakıt fiyatları için doğrudan belirleyici oluyor. Benzin fiyatı ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

BRENT PETROL DÜŞÜŞE GEÇTİ

Perşembe günü 86,21 dolara kadar yükselen brent petrol varil fiyatı, günü 85,14 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, dün saat 09.48 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,1 azalarak 84,17 dolar oldu.

AKARYAKIT FİYATLARI İÇİN İNDİRİM-ZAM VAR MI?

Akaryakıt fiyatları için herhangi bir değişiklik yaşanmadı.

GÜNCEL AKARYAKIT POMPA FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Güncel benzin ve mazot litre fiyatları ne kadar kaç lira? İşte o tablolar:

Motorin fiyatları

İstanbul 21.24 TL
Ankara 21.58 TL
İzmir 21.61 TL

Benzin fiyatları

İstanbul 20.94 TL
Ankara 21.24 TL
İzmir 21.16 TL

Fiyatlar iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu