Genel

25 yıl evli kalan 45-47 yaşında emeklilik müjdesi geldi! En az 5.500 TL emekli maaşı! 25 yıl evli kalan çiftlere emeklilik için şartlar belli oldu

Çok sayıda vatandaşın eneklilik araştırması devam ederken, SGK’dan gelen son dakika haberi milyonlarca kişiyi sevindirdi. İşte Meclis’ten çıkan ve milyonlarca kişiyi sevindiren emeklilik kararı…

EYT’liler emekli olmak için gün sayarken son karar SGK’dan geldi.

Alınan yeni karara göre SGK, Bağ-Kur ya da emekli sandığıyla bir ilişiği olmayan ev hanımları da emekli olabilme imkanına sahip oldular.

ŞARTLAR AÇIKLANDI

tv100’ün geçtiği habere göre; Öncelikle ev hanımlarının emekli olabilmesi için 20-25 yıl boyunca eşiyle evli kalmış olması gerekiyor.

Bununla birlikte bazı özel koşullar da açıklandı. Ev hanımları, sigortalı çalışma hayatından uzak kalsa da evde üstlendikleri tüm işlerin sorumluluğu, emeklilik hakkı kazanmaları için yeterli bir sebeptir.

– SGK ile herhangi bir bağının herhangi bir girişinin yapılmamış olması ya da çok kısa bir süre için SGK ile bir bağlantısı olmuşsa da çok az bir prim günü ödenmiş olmasıyla birlikte bağlantının tamamen ortadan kalkması

Bu şartları karşılayan ev hanımlarının emekli olma imkanı bulunuyor. Kadınlar, e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirler..


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu