Genel

9to5Mac USB-C’li iPhone 15 Pro’nun sızdırılan görüntülerini gösteriyor

iPhone 15 Pro’nun görselleri internette yayınlandı. Bir telefon kılıfı üreticisinden alınan CAD dosyalarına dayandığı söylenen bu görüntüler 9to5Mac tarafından yayınlandı. Cihaz daha yuvarlak köşelere, daha fazla dışarı çıkan kameralara ve bir USB-C portuna sahip.

9to5Mac’e göre Çin’deki aksesuar fabrikası CAD dosyalarını Apple’dan aldı. Fabrikaların yeni telefonlara yönelik ürünlerini zamanında hazır edebilmeleri için dosyaları zamanında almaları gerekiyor. Aksesuarların tam oturması için cihazın şeklinin dosyalarda doğru olması da önemli.

Eğer cihaz gerçekten de Lightning yerine USB-C bağlantı noktasına sahipse, bu büyük bir değişiklik olacaktır. Apple, iPhone 5 ile ortaya çıktığı 2012 yılından bu yana Lightning konektörünü kullanıyor. USB-C ise halihazırda iPad’lerde, MacBook’larda ve Apple TV’de bulunuyor. Inverse, Kasım ayında henüz USB-C’ye geçmemiş Apple ürünlerinin bir listesini yayınladı. Avrupa Parlamentosu, 2024’ün sonundan itibaren küçük elektronik cihazlarda USB-C kullanımını zorunlu kılıyor.

Bağlantı noktası dışında, cihazın köşeleri çok daha yuvarlak ve çerçeveler daha ince. Ön taraftaki camın köşedeki ‘eğri’ boyunca hafifçe hareket ettiği bile söyleniyor, ancak görüntülerden bunu söylemek zor. Dynamic Island selefiyle aynı boyutta görünüyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu