Genel

YouTube CEO’su Susan Wojcicki ayrılıyor, Neal Mohan görevi devralıyor

YouTube bir dönemin sonuna yaklaşıyor, Google’ın sahibi olduğu yayın platformunun CEO’su Susan Wojcicki, dokuz yıllık görevinin ardından ve Google’a ilk katılışından bu yana geçen yaklaşık 25 yılın ardından bugün ayrıldığını açıkladı.

Wojcicki blog yazısında “aileme, sağlığıma ve tutkuyla bağlı olduğum kişisel projelerime odaklanacağım yeni bir döneme başlamak üzere” ayrıldığını söyledi. 2015’ten bu yana YouTube’un Baş Ürün Sorumlusu olan Neal Mohan, YouTube’un başına geçecek. Wojcicki, liderlik geçişine yardımcı olmak için bir süre daha buralarda olacak ve ayrıldıktan sonra bile Google ve ana şirketi Alphabet için danışmanlık yapmaya devam edecek.

Wojcicki’nin YouTube CEO’su olarak görev yaptığı süre boyunca, yayın hizmeti pek çok değişiklik ve yeni eklemelerden geçti. Bunlar arasında YouTube Kids ve abonelik tabanlı YouTube Red (daha sonra YouTube Premium olarak yeniden adlandırıldı) gibi hizmetlerin başlatılması da yer alıyor. Belki de en büyük eklenti, 2017’de başlatılan internet tabanlı canlı ve isteğe bağlı TV dizisi YouTube TV’dir.

Wojcicki’nin ayrılışını duyurmasından hemen önce YouTube, önümüzdeki 2023 sezonundan itibaren NFL Sunday Ticket’ı devralmak üzere Ulusal Futbol Ligi ile çok yıllı bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Neredeyse tüm Pazar NFL maçlarını izlemek için sezonluk geçiş, YouTube TV için bir eklenti olarak veya normal YouTube kullanıcıları için bağımsız bir hizmet olarak mevcut olacak.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu