Genel

Snapchat aylık 750 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip

Snap, Snapchat’in artık 750 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı olduğu için yeni bir kilometre taşına ulaştığını açıkladı.

Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde her gün 375 milyon kullanıcının uygulamaya girdiğini belirtti. Bu rakam Facebook’un sahip olduğu 2,96 milyar aylık ve 2 milyar günlük aktif kullanıcıdan çok uzak olsa da, Snapchat’in izleyici sayısı artış eğiliminde. Snap, bir yatırımcı günü etkinliğinde “Snapchat’in önümüzdeki iki ila üç yıl içinde 1 milyardan fazla kişiye ulaşmasının yolunu” gördüğünü söyledi.

Bu rakamları biraz daha açacak olursak, Snapchat’in izleyici kitlesinin çoğu, şu anda 150 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip olduğu Kuzey Amerika’nın dışında. Snap CEO’su Evan Spiegel, uygulamanın 20’den fazla ülkede 13 ila 34 yaş arasındaki gençlerin dörtte üçünden fazlasına ulaştığını ve kullanıcıların her gün 5 milyardan fazla snap gönderdiğini söyledi. Bu arada Snapchat+ abonelik hizmeti, yayına girdikten sadece yedi ay sonra 2,5 milyondan fazla üyeye sahip oldu. Snap Map’i de her ay 300 milyondan fazla kişi kullanıyor.

Bunlar, zorlu bir 2022’den sonra Snap için çok ihtiyaç duyulan pozitiflik işaretleri. Şirketin hisseleri, yaklaşık 1.300 çalışanını işten çıkardığı 2021’in sonları ile geçen yılın ortaları arasında yüzde 80’in üzerinde düştü. Ayrıca dört ay sonra Pixy selfie drone’undan da vazgeçti.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu