Genel

YouTube, Kullanıcıların Lisanslı Müzikten Para Kazanması İçin ‘İçerik Üreticisi Müziğini’ Kullanıma Sunuyor

Geçen yıl Eylül ayında şirket, YouTube içerik oluşturucularına uzun biçimli videolarında kullanmaları için sürekli büyüyen bir müzik kataloğuna kolay erişim sağlamak amacıyla “İçerik Oluşturucu Müziği “ni tanıttı.

Google’ın sahibi olduğu YouTube, ABD’deki YouTube İş Ortağı Programı’ndaki (YPP) içerik oluşturucuların videolarında kullanmak üzere sürekli büyüyen bir müzik kataloğuna erişebilmeleri ve aynı zamanda para kazanabilmeleri için yeni ve kolay bir yol olan yeni pazar yeri Creator Music’i kullanıma sundu.

YouTube Yardım sayfasına göre, “Önümüzdeki haftalarda bunu ABD’deki para kazanan içerik oluşturuculara sunmaya başlamaktan ve 2023’te daha fazla ülkeye yayılmayı araştırmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz – bu gönderiye abone olun ve sizi sunum planlarımızdan haberdar edeceğiz.”

Geçen yıl Eylül ayında şirket, YouTube içerik oluşturucularına uzun biçimli videolarında kullanmaları için sürekli büyüyen bir müzik kataloğuna kolay erişim sağlamak amacıyla “İçerik Oluşturucu Müziği “ni tanıttı.

Bu sayede, önceden bir lisans satın almak istemeyen içerik oluşturucular, şarkıları kullanabilecek ve geliri parçanın sanatçısı ve ilgili hak sahipleriyle paylaşabilecekler.

YouTube İçerik Üreticileri Ürünleri Başkan Yardımcısı Amjad Hanif yaptığı açıklamada, “İçerik üreticileri artık kendilerine tam para kazanma potansiyeli sunan uygun fiyatlı, yüksek kaliteli müzik lisansları satın alabilecekler – müziksiz videolarda genellikle elde ettikleri gelir payını koruyacaklar” dedi.

Geçtiğimiz ay Google, YPP şartlarını, içerik oluşturucuların video paylaşım platformunda 1 Şubat’tan itibaren Shorts üzerinden reklam geliri elde etmeye başlamasına olanak tanıyan ‘Shorts Monetisation Module’ gibi yeni modüller içerecek şekilde yeniden yapılandırdığını duyurmuştu.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu