Genel

Windows 11 uygun olmayan bilgisayarlarda ‘filigran’ gösteriyor

Windows 11’in belirli temel gereksinimleri olmasına rağmen, bazı kullanıcılar eski bilgisayarlara yüklemek için işletim sisteminin gereksinimlerini atlıyor.

Microsoft, yazılımın uygun olmayan makineler tarafından çalıştırıldığını görmek istemiyor.

Bu uygulamadan vazgeçirmek için, desteklenmeyen cihazlarda Windows 11’i çalıştırmak için gereken şartları karşılamadıklarını belirten bir “filigran” bulunacak. Windows’un eski sürümlerinin paralel kopyalarında olana benzer bir şey.

“Sistem gereksinimleri karşılanmadı” filigranı, Windows 11’in Ocak güncellemesinden (ticari sürüm 22H2) sonra bazı bilgisayarlarda görünmeye başladı. Bu durumda mesaj sağ alt köşede, görev çubuğunun üzerinde görüntüleniyor.

Uyarıya tıklandığında kullanıcılar daha fazla bilgi için bir ayarlar sayfasına yönlendiriliyor. Ardından yazılım, makinenin sistemi çalıştırmak için neden uygun olmadığını açıklar.

Bilgisayarlarında Windows 11 yüklü olan bazı kullanıcılar, Ocak ayındaki Salı Yaması’ndan sonra filigranı görmeye başladı. Bilgisayar sahipleri, bilgisayarları uygunsuz kılan şeyin “küçük” özellikler olduğunu belirtiyor.

“Bilgisayarın bir ya da daha fazla çekirdeğe sahip olması gerekiyor ama benimkinde iki çekirdek var. Gereksinimlerin geri kalanı gayet iyi karşılanıyor ve minimum gereksinimi aşıyor. Bu hiç mantıklı değil ve kullanıcıların kafasını karıştırıyor,” diyor bir forumdaki bir kullanıcı.

Eski Windows özelliği

Windows Latest’e göre, “Sistem gereksinimleri karşılanmadı” filigranı 2022’den beri test edilen deneysel Windows 11 özelliklerinden biriydi. Görünüşe göre, uyarı artık genel kullanıma açık.

Performans ve diğer koşullar için, yazılımı eski makinelere yüklemek için gereksinimleri atlatmanız önerilmez. Doğru olan, sistem gereksinimlerini karşılamak için bir cihaz satın almak veya eskisini yükseltmektir.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu