Genel

SSK, Bağ-Kur, 4A, 4B, 4C’li emeklileri sevindiren haber geldi! 1.300 TL ek zam geliyor

EYT’nin Meclis’e gelmesi ile birlikte emeklilerin aldıkları maaşlarda yaşanan dengesizlik yeniden gündeme geldi. 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların daha az maaş aldığı bilinirken, açıklanan yeni karar ise vatandaşı sevindirecek cinsten…

Ekonomik kriz ve yüksek enflasyon ile mücadele eden emekliyi sevindiren haber 2000 sonrası emekli olan vatandaşlar için geldi.

EYT’li milyonların da emekli edilecek olması nedeniyle emekli sayısında yaşanan artış, maaşlarda yaşanan adaletsizliği gündeme getirmişti.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verilerine ek olarak refah Payı açıklanmış ve emekli maaşlarında %30 artış yapılmıştı. Ancak Türkiye Emekliler derneğinin uzun süreden beri dile getirdiği 2000 sonrası emeklilerin durumu ile ilgili de yeni çalışmaların yapıldığı öğrenildi. 2000 sonrası emeklilerin mağduriyetinin giderilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde bir çalışma komisyonu kuruldu. Bu komisyonun yaptığı çalışmalar neticesinde emekli maaşlarına 1.300 TL artış yapılacak.

MART AYINDA MAAŞLARA EKLENİYOR

Milyonlarca emekli Şimdi yapılacak olan intibak zammını bekliyor. Türkiye Emekliler Derneği bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup göndermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuyu Bakanlar Kuruluna taşıdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Bu konuda bir çalışma grubu oluşturulduğu bilgisi verildi. 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlarım mağduriyetlerinin giderilmesi için yıllardır konuşulan intibak zammı Bu yıl hayata geçecek. Böylece 2000 sonrası emeklilerin maaşlarında iyileştirme yapılmış olacak.

EK ZAM TUTARI 1300 TL

2000 yılından sonra emekli olanlar için verilecek olan ek zam tutarı ile ilgili de kulislerden yeni bilgiler gelmeye başladı. Mart ayında yapılması beklenen intibak zammı ile emekli vatandaşların maaşlarına 1.300 TL ara zam yapılması gündemde. İntibak zammı düzenlemesi Sadece sosyal güvenlik kurumundan 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşları kapsıyor. 2000 öncesi SGK emeklileri ve BAĞ-KUR emeklileri bu kapsama girmiyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu